„Razem do zawodu” w branży Turystyka, sport i rekreacja

Dwie grupy z naszej szkoły wzięły udział w konkursie organizowanym w ramach projektu  „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Celem konkursu „Razem do zawodu” jest zainspirowanie uczniów do podjęcia pracy zespołowej nad wspólnym przedsięwzięciem  wykorzystującym wiedzę oraz umiejętności z zakresu turystyka, sport i rekreacja metodą projektu edukacyjnego. Emilia Kotz, Kinga Krywiak i Kacper Płotka przygotowali projekt pt. „Poznajemy, uczymy, bawimy” zawierający dwie gry: quiz i grę planszową, które oprowadzają graczy po pełnym atrakcji Powiecie Bytowskim. Przedstawiają historię regionu, legendy, zabytki oraz podstawowe informacje. Gry zostały wykonane w 4 wersjach językowych: polskiej, niemieckiej, kaszubskiej i ukraińskiej. Projekt spodobał się jury, a szczególnie pomysł z ukraińską wersją gier, doceniono również wkład pracy włożony w wykonanie prac. Drugi projekt pt.”Geocaching kluczem do promocji miasta” przygotowali Marlena Cichosz, Michał Gospodarczyk i Jolanta Żywicka.  Celem projektu była promocja regionu i miasta Bytów, zachęcenie turystów do odwiedzania powiatu oraz poznanie ciekawych i znanych ludzi z okolic. Projekt miał na celu przynieść korzyści lokalnej gospodarce i zachęcić do aktywnego wypoczynku. Grupa została doceniona za duży wkład pracy i ciekawy pomysł. Uczniowie zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 28.03.2018 r. Gratulujemy!