Wymiana „Peace and war”

W dniach 02-07 czerwca 2013r. odbyła się w naszej szkole wymiana międzynarodowa „Peace and war”. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie sześciu różnych narodowości: Niemcy, Polacy, Holendrzy, Hiszpanie, Włosi oraz Turcy. Uczniowie naszej szkoły gościli w swoich domach delegacje z Hiszpanii i Turcji pozostali uczestnicy nocowali w hotelu „Zamek”. Wszyscy uczniowie porozumiewali się w języku angielskim. W ramach wymiany odbyły się warsztaty kulinarne, zajęcia integracyjne oraz wspólne opracowywanie filmów dotyczących historii II wojny światowej.  Wspólnie zwiedzili m.in. Trójmiasto, obóz koncentracyjny Stutthof, Zamek Bytowski a także skorzystali z nowo otwartego basenu „Nimfa”. Relacje pomiędzy delegacjami były rewelacyjne, co dało się zauważyć podczas wspólnych zajęć i uroczystej kolacji pożegnalnej w restauracji Jaś Kowalski.