Poznanie procesów handlowych i logistycznych firmy ,,IKEA’’ w Gdańsku

Dnia 21.05.2019r. klasa I TLH udała się na wycieczkę do Gdańska.

Głównym celem wycieczki było poznanie  procesów handlowych i logistycznych firmy ,,IKEA’’. Wykwalifikowana kadra pracowników sklepu oprowadziła uczniów po firmie i przybliżyła im funkcjonowanie działalności sklepu. Oprowadzanie rozpoczęło się od części pokazowej oraz obserwacji procesu sprzedażowego w magazynach. Na końcu dyrektor firmy przybliżył pracę w Ikei jej globalne możliwości, marketing, możliwości awansu pracowników.

Następnie uczniowie udali się na spacer Długim Targiem (Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa do Zielonej Bramy) oraz wzdłuż Motławy. Młodzież  odwiedziła również miejsce pochówku zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na zakończenie wycieczki uczniowie wybrali się do centrum handlowego Forum.