Hotel Puro i PROT

Uczniowie III i II klasy technikum obsługi turystycznej i technikum hotelarstwa odwiedzili Hotel Puro Gdańsk i Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Uczniowie zapoznali się z ofertą hotelu, poznali strukturę organizacyjną zakładu. Mieli możliwość rozmowy z pracownikami i obserwacji pracy pracowników na różnych stanowiskach m.in. w recepcji, restauracji, pracę pań pokojowych. Poznali również nowe technologie wykorzystywane w hotelu do zarządzania urządzeniami w pokoju m.in. tablet sterujący klimatyzacją, telewizorem, zasilaniem i służący do komunikacji z recepcją czy restauracją. Poznali działanie kiosku do check-in’u (urządzenie do samodzielnej rejestracji gościa w hotelu). Twórcy hotelu cenią dobrych projektantów i kolekcjonują prace młodych artystów. Poprzez swój design popularyzują sztukę i opowiadają o tym, co otacza Hotel.

W Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej uczniowie poznali działania stowarzyszenia, a także poznali zadania Informacji Turystycznej. Wysłuchali prelekcji Barbary Makurat omawiającej inicjatywy PROT.