II TS w Trójmieście

Dnia 12.11.2019 r. klasa II TS wybrała się na wycieczkę do Trójmiasta. Głównym celem było poszerzenie wiedzy z poszczególnych tematów: ubezpieczenie, hejt oraz technologie transportu. Plan wycieczki był podzielony na dwie części. W pierwszej części udaliśmy się do firmy ubezpieczeniowej 'Ergo Hestia’. Tam mogliśmy poznać historię rozwoju firmy oraz wszystkie obiekty, które powstały dzięki inwestycjom założycieli „Ergo Hestia”. Po zapoznaniu się z teorią, zostaliśmy podzielni na 5 grup. Zadaniem każdej z nich było stworzenie nowego przedmiot ubezpieczenia. Bardzo podobała nam się forma takiej nauki, ponieważ mogliśmy być kreatywni, ale i dużo się przy tym dowiedzieć. Po skończeniu prezentacji naszych pomysłów, dostaliśmy w prezencie gadżety. Na koniec udaliśmy się na sponsorowany przez firmę obiad. Posiłek jedliśmy – co było dla nas zaskoczeniem i odmianą – w prywatnym bufecie firmy. Przebywali tam wyłącznie pracownicy 'Ergo Hestii’. W drugiej części wycieczki, zostaliśmy ponownie podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich udała się do Samurai Labs, pierwszego polskiego laboratorium walczącego z cyberprzemocą za pomocą sztucznej inteligencji. Dzięki założycielowi Michałowi Wroczyńskiemu nauczyliśmy się, że porażka to nic złego, nie powinna nas blokować tylko napędzać do dalszego działania. W dalszej części, rozmawialiśmy na temat hejtu i jego wpływie na ludzi. Poznaliśmy boty, które są używane do odpisywania osobom hejtującym w Internecie. Z pomocą własnej wyobraźni, mogliśmy wymyślić teksty, które mogłyby być użyte jako wiadomość bota. Na koniec spotkania pani Patrycja Tempska opowiedziała nam o projekcie „Business Week”. Każdy, kto jest zainteresowany tym projektem, może o nim poczytać na stronie Facebook’a Gdańsk Business Week. Firma Samurai Labs poinformowała nas również o możliwości sfinansowania nam udziału w projekcie. W tym samym czasie druga grupa udała się do WSAiB w Gdyni gdzie uczestniczyła wykładzie. Studenci trzeciego roku przybliżyli nam realia nauki na uczelni ze swojej własnej strony. Wykładowcy przedstawili nam kierunki studiów oraz kilka nowoczesnych technologii wykorzystywanych w transporcie. Zaimponował nam fakt, iż jeden z wykładowców był magistrem inżynierii z umiejętnością przeprowadzenia wykładu w języku angielskim i hiszpańskim.
Za zorganizowanie wycieczki, chcielibyśmy szczególnie podziękować Fundacji Inspirujące Przykłady koordynowane przez pana Leska Szmidtke