Spotkanie z Bogdanem Lisem

W progach naszej szkoły gościliśmy ostatnio pana Bogdana  Lisa, bohatera i  osobowość „Solidarności” z początku lat 80-dziesiatych XX wieku,   obecnie Przewodniczącego Rady Programowej ECS w Gdańsku.

Wypada przypomnieć, że Ekonom co roku, zwykle w grudniu, w związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981r.,  organizuje spotkania z ludźmi, którzy byli albo są związani z ruchem społecznym „Solidarność”.  Na spotkania z uczniami zapraszamy bohaterów najnowszej historii Polski, którzy w sposób wyjątkowy wpłynęli na przemiany ustrojowe, ktore dokonały się  w naszej Ojczyźnie. To dzięki taki postaciom jak Bogdan Lis możemy żyć w normalnym, a nade wszystko demokratycznym kraju i cieszyć się wolnością. Podobnie, jak poprzednie, także i to spotkanie 09. 12.  okazało się bardzo interesujące. Pan Bogdan Lis dzielił się swoja wiedzą i doświadczeniem na temat fenomenu „Solidarności” z początku lat osiemdziesiątych poprzedniego stulecia. Wymieniał  wartości  i przesłania „pierwszej” Solidarności jakie pozostają dla nas ciągle aktualne. W trakcie wykładu zobaczyliśmy film z kampanii wyborczej z 1998 r. oraz archiwalne zdjęcia – przekazane specjalnie szkole przez ECS w Gdańsku. Po wykładzie uczniowie i nauczyciele  zadawali gościowi pytania, także dotyczące sfery prywatnej legendy Solidarności.