Nowości książkowe w bibliotece – przyjdź, sprawdź, wypożycz, przeczytaj!

Z przyjemnością informujemy, że szkoła otrzymała dotację w wysokości 15000 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki uzyskanym funduszom uzupełniamy zbiory biblioteczne w pozycje nowe, poczytne, wartościowe. Książki zakupione do biblioteki – beletrystyka i literatura popularnonaukowa – są wynikiem specjalnie przeprowadzonej akcji wśród uczniów pod hasłem Książkowa Lista Życzeń. Każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie – zarówno miłośnicy prozy kryminalnej, sensacyjnej, horrorów, thrillerów, powieści obyczajowych, młodzieżowych, społecznych, historycznych, jak również miłośnicy poważnej publicystyki, literatury poruszającej aktualne problemy życia współczesnego.

Jako szkoła podjęliśmy działania zmierzające do popularyzacji czytelnictwa, m.in. została przeprowadzona – wcześniej wspomniana –  akcja Książkowa Lista Życzeń, świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, jesteśmy w trakcie konkursu Wielki Maraton Czytelniczy – Na Literackim Szlaku. Odbyło się lub odbywa się nadal wiele konkursów przedmiotowych z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki.  Niestety z racji sytuacji pandemii nasze działania są znacznie ograniczone.
Zestawienie nowości można śledzić pod adresem: https://m010220.molnet.mol.pl/collection/309303
Zestawienie jest sukcesywnie uzupełniane o kolejne nowe pozycje książkowe.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki! Warto 🙂