Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


        
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Fotograficzny Konkurs Przeciwwirusowy „Zasłoń się książką”

Coraz trudniej jest znosić nam uciążliwości związane z trwającą pandemią. Dlatego też staramy się szukać rozwiązań ułatwiających przetrwanie trudnego dla wszystkich czasu. Jedną z takich możliwości jest ucieczka w świat książki –  książki łatwej, lekkiej i przyjemnej, książki poważnej i traktującej o trudnej historii, książki poruszającej naszą wyobraźnię i takiej, która przekaże wiedzę. Oto co proponują czytelnikom zwyciężczynie Fotograficznego Konkursu Przeciwwirusowego „Zasłoń się książką”:

I miejsce Julia Jereczek „Zresetowana” Teri Terry – cyt.:” Zachęcam do przeczytania tej książki, ponieważ jest niezwykle ciekawa, zapadająca w pamięć i ma w sobie tajemnicę, która do ostatniego tomu trylogii trzyma w napięciu”.

II miejsce Karolina Hendrych „Wybór” Nicholas Sparks – cyt.:” Ta książka to niezwykła opowieść o dwójce ludzi, którzy nic dla siebie nie znaczą, jednak z dnia na dzień wszystko się zmienia. Ich relacja przeradza się w wielki dramat, albo wielkie szczęście”

III miejsce Alicja Kozłowska „Położna z Auschwitz” Magda Knedler – cyt.:” Niepamięć o bohaterach jest gorsza od ich śmierci. Pamiętajmy o swoich przodkach i bądźmy świadomi swojej historii, jeśli nie napiszemy i nie będziemy pamiętać o niej, to zrobią to za nas inni i źle. Bohaterka książki nie była zwykłą położną – była „matką tysiąca dzieci”, których poród odebrała bez narzędzi, pościeli, wody… Jak twierdziła nie mogła pozwolić aby jakiekolwiek dziecko się nie narodziło”.

Serdeczne gratulacje za piękne zdjęcia i ciepłe słowa o przeczytanej lekturze!

Comments are closed.