„Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, wspólnie z Marszałek Elżbietą Witek oraz ministrami MSWiA, MON i prezesem IPN zainaugurowali II edycję konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. To projekt, w którym mogli uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski.

Zbrodnia katyńska to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii polskiego narodu. Pamięć o skrycie zamordowanych, oficerach Wojska Polskiego, ale także urzędnikach czy nauczycielach, jest naszym wspólnym zadaniem. Tym bardziej, że prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 r.

Konkurs został przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

plastycznej – stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską,

literackiej – przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”,

tekst piosenki – przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Uczniowie naszej szkoły  Roksana Gierszewska i Michał Reca z klasy I THHOT nie tylko wzięli udział w konkurie, ale i otrzymali od Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej wyróżniający  list gratulacyjny za udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy!