Zajęcia II TOT w terenie

19 października 2022 r. uczniowie II klasy technikum organizacji turystyki uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym mającym na celu poznanie działalności Parku Edukacyjnego Zoo-Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie i Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Uczniowie mieli możliwość obserwacji pracy opiekuna zwierząt egzotycznych i przewodnika muzealnego. Uczestniczyli także w projekcji filmu “Sea Rex 3D. Podróż do prehistorycznego świata”. Pani kierująca busem wiozącym młodzież przedstawiła obowiązujące zasady pracy kierowcy zawodowego, działanie tachografu i omówiła trudne sytuacje występujące podczas przewożenia turystów. W czasie jazdy, uczniowie  II TOT prezentowali przez mikrofon informacje nt. odwiedzanych i mijanych miejscowości.  Wyjazd był bogatą lekcją przedstawiającą zagadnienia związane z pracą organizatora turystyki, a przy okazji dobrą formą integracji i rozrywki.