Wycieczka do Poznania – „Poznaj Polskę”

W dniach 24-25 października uczniowie klas 4 pTE i 4 gTE uczestniczyli w wycieczce do Poznania realizowanej w ramach programu MEN ” Poznaj Polskę”. Piękna pogoda, zapach i smak rogali marcińskich, historia przeplatająca się z kulturą, sztuką i przyrodą na długo zostaną nam w pamięci. Zwiedziliśmy Stare Miasto rywalizując w ramach gry miejskiej Qrkod. Poznaliśmy historię Ostrowa Tumskiego i katedry. Spacerowaliśmy po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zobaczyliśmy egzotyczne gatunki roślin w Palmiarni. Zwiedziliśmy Zespół Pałacowo- Parkowy w Rogalinie, gdzie podziwialiśmy obrazy słynnych malarzy: J. Matejki, J. Malczewskiego, S. Wyspiańskiego.
W Poznaniu nawet galeria handlowa potrafi zachwycić- Stary Browar to nie tylko centrum handlowe ale prawdziwe centrum kultury. Naszym punktem noclegowym był hostel tuż przy Placu Wolności, z okien którego mogliśmy podziwiać Bibliotekę Raczyńskich.
Polska jest piękna, a Poznań to ciekawe miasto, do którego z przyjemnością wrócimy.