Warsztaty literackie z Danielem Odiją

W czwartek 17. listopada w Bibliotece Pedagogicznej ukraińska młodzież naszej szkoły wraz młodzieżą z LO wzięła udział w warsztatach literackich przeprowadzonych przez Daniela Odiję, słupskiego dziennikarza, publicystą, pisarza i animatora kultury. Uczniowie usłyszeli z ust prowadzącego historię jego twórczości. Głównym założeniem warsztatów była umiejętność tworzenia tekstów literackich od podstaw. Uczestnicy spróbowali swoich sił w tworzeniu haiku, japońskiej formie poetyckiej, która jest świetnym narzędziem do ćwiczeń literackich. Spotkanie odbyło się w życzliwej atmosferze, a uczniowie wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem we wspólna pracę.