Wycieczka edukacyjna do PPNT

21 listopada 2013r. klasa IITŻ i UG brała udział, w ramach projektu” W zawodzie jak ryba w wodzie”,  w wycieczce edukacyjnej do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego oraz Centrum Nauki „Eksperyment”. Uczniowie tej klasy mieli możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń z różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, geografii i chemii. Najbardziej popularnym doświadczeniem była imitacja trzęsienia ziemi oraz symulacja własnego wyglądu za 30 lat. Ciekawe również były doświadczenia wodne takie jak powstawanie wirów, tornad, elektrownie wodne. Uczniowie mogli również zobaczyć nowo powstały, okazały budynek PPNT oraz jego funkcjonowanie.