Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni

Dnia 28 listopada 2013 r. w ramach projektu finansowanego z funduszu europejskiego „W zawodzie jak ryba w wodzie” odbyła się wycieczka do Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Wzięli w niej udział uczniowei klas IV bTE, III TH i II TH.  Artyści Teatru Muzycznego w Gdyni przedstawili spektakl pt. „Lalka” zrealizowany na podstawie powieści B. Prusa. Dzięki przedstawieniu mogliśmy w wersji musicalowej jeszcze raz prześledzić historię tragicznej miłości warszawskiego kupca do pięknej, ale próżnej i pozbawionej głębszych uczuć arystokratki. Wokulski na początku każdej kolejnej sceny wyłania się z otworu w podłodze, zaś w zakończeniu wspina się w górę po symbolicznej drabinie społecznej i toczy walkę z samym sobą i przeciwnościami losu. W spektaklu nie zabrakło też wątku związanego ze wspomnieniem starego subiekta- Ignacego Rzeckiego.  Występ artystów gdyńksiego teatru budzi głębokie refleksje nad sensem życia i zmusza widzów do zastanowienia się nad samym sobą i nad tym, dokąd pędzimy. Spektakl bardzo się wyszystkim podobał. Musicalowa wersja „Lalki” dostarczyła nam wielu niezapomianych wrażeń. Moment pojedynku na rewolwery Wokulskiego i Krzeszowskiego dodatkowo wzbucił w nas jednocześnie zaskoczenie, strach i śmiech.