Goście z Niemiec

Od 16.03 gościliśmy w naszej szkole 10 uczniów i 2 opiekunów z Sassnitz, miejscowości w Niemczech. Wymiana odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Gości uroczyście przywitaliśmy o 19.00 w restauracji Jaś Kowalski. W poniedziałek odbyły się zajęcia z języka niemieckiego oraz angielskiego, a następnie goście zjedli pyszny posiłek przygotowany przez klasę II TŻ. Następnie odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano prezentacje dotyczące systemów nauczania obu krajów, główne potrawy, a także filmy o rodzimych miejscowościach. We wtorek uczniowie Sassnitz zwiedzali zamek, a następnie spędzili resztę dnia z naszymi uczniami. W programie miała także miejsce wycieczka do Sopotu i Gdańska. Pomimo niesprzyjającej w ów dzień pogody, uczniowie dobrze się bawili. W kolejny dzień odbyła się wycieczka do Szymbarku, potem świetnie bawiliśmy się na kręglach. W piątek uczniowie zwiedzali budynek hotelowy „Na zamku”. Przez cały tydzień mimo niesprzyjającej nam pogodzie uśmiech z naszych twarzy nie znikał.