Konkursy kaszubskie

26 kwietnia cztery uczennice naszej szkoły-Anna Friede, Marlena Myszk, Małgorzata Kop Ostrowska oraz Marta Andrzejewska-wzięły udział w V Kaszubskim Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów w Lipnicy.W kwietniu odbył się również Konkurs Wiedzy o Kaszubach organizowany co roku przez Dziennik Bałtycki. Beata Knopik odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania konkursowe i została jego laureatką.

9 maja Justyna Retka została wyróżniona za piękny haft kaszubski w Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży na Zamku Bytowskim.

10 maja uczennice Anna Friede, Agata Mudyn i Ilona Grzybowska uczestniczyły w konkursie pod nazwą Czëtanié Remùsa.

Wydarzenie to co roku jest współorganizowane przez inną placówkę szkolną z powiatu chojnickiego. Tegorocznym gospodarzem było Gimnazjum w Brusach. Ilona Grzybowska zajęła I miejsce, a Agata Mudyn II w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulacje dla uczestników i laureatów.