Powiatowy konkurs czytelniczy

29.05. poznaliśmy zwycięzców Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej” organizowanego przez bytowską Bibliotekę Pedagogiczną. Dwa tygodnie wcześniej w zmaganiach konkursowych brali udział przedstawiciele wszystkich typów szkół: podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – po 6 z każdej placówki. Uczniowie pisemnie odpowiadali na kilkadziesiąt pytań dotyczących treści konkretnych powieści bytowskiej pisarki( inne powieści musieli znać licealiści, inne gimnazjalisci, jeszcze inne dzieci i młodzież z podstawówek) oraz  przygotowywali krótką pracę literacką na zadany temat, związany oczywiście z utworami B. Kosmowskiej. Pracowali w parach.

Ogłoszenie wyników połączone zostało ze spotkaniem autorskim z  pisarką. W sali audytoryjnej przy LO nagrody z rąk  B. Kosmowskiej odebrali też nasi uczniowie. Katarzyna Kowalewska i Leszek Tempski z III aTE zdobyli 3 miejsce wsród uczniów szkół średnich, a Justyna Stolc i Agnieszka Szczęsna z III bTE  otrzymały wyróżnienie. Serdecznie im gratulujemy!