Nauka i integracja w Gdyni

15.05.2015r. uczniowie klasy I TOT/TH uczestniczyli w wycieczce poszerzającej horyzonty zawodowe. Wraz z opiekunami i zaprzyjaźnionymi uczniami z Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie odwiedzili hotel Mercury w Gdyni. Mogli przyjrzeć się pracy w hotelu, utrwalić swoją wiedzę i zobaczyć m.in.: sale konferencyjne, restaurację, kuchnię i oczywiście pokoje. Hotel chętnie przyjmuje uczniów na praktykę. Kto wie, może i tam uczniowie naszego Ekonoma rozpoczną swoją pracę zawodową. Następnie uczniowie ZSH z Sopotu wcielili się w rolę przewodników i przybliżyli naszym uczniom historię miasta a także pokazali najciekawsze zakątki. Wspólnie udali się na spacer po pięknej, malowniczej Gdyni. Mieli okazję zobaczyć Dwór Marysieńki, dom Żeromskiego, ławeczkę pary Kaszubów, najstarszy kościół Gdyni. Zachwycali się również pięknym Bałtykiem, przycumowanymi statkami i jachtami, a także przechadzali się po molo w Gdyni-Orłowo. Po spacerze udali się do parku linowego w Adventure Park Gdynia Kolibki, gdzie mogli się zintegrować i doświadczyć niesamowitych przeżyć. Jak widać nauka, to nie tylko teoria, można połączyć przyjemne z pożytecznym.