Akademia Pomorska w Słupsku 19 listopada 2015r. podpisała porozumienie w sprawie patronatu uczelni nad naszą szkołą

W gabinecie rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku w 19 listopada 2015r. podpisano porozumienie w sprawie patronatu uczelni nad naszą szkołą. Należy zaznaczyć, że w wymiarze rzeczywistym współpraca uczelni ze szkołą odbywa się od dawna. Celem współpracy jest promowanie edukacji na poziomie wyższym oraz podnoszenie jakości i atrakcyjności kształcenia uczniów naszej szkoły. Na mocy porozumienia AP zobowiązuje się do:

• przeprowadzania wykładów oraz zajęć i laboratoriów dla uczniów szkoły zarówno w szkole jak i na uczelni,
  • organizowania bezpłatnego udziału uczniów w konferencjach, sesjach naukowych, kursach przygotowujących do egzaminów maturalnych, itp.
  • prowadzenia doradztwa naukowego i metodycznego dla zainteresowanych nauczycieli,
  • wspólnego działania na rzecz pozyskiwania środków finansowych na cele edukacyjne.

Z kolei szkoła zobowiązuje się do umożliwienia odbywania praktyk studenckich oraz rozpropagowywania materiałów promocyjnych, tj. plakatów i ulotek. Mamy nadzieję, że współpraca pozytywnie wpłynie na efekty kształcenie w ZSE-U . Na zdjęciach: Rektor Akademii Pomorskiej dr hab. prof. nadzw. Roman Drozd i Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno -Usługowych mgr inż. Stanisław Kożyczkowski.