Spotkanie z Kacprem Heftą

Dnia 8 grudnia odbyło się spotkanie autorskie z Kacprem Heftą, absolwentem naszej szkoły oraz autorem książki pt.”Anderstend. Aby coś zmienić, trzeba najpierw to coś zrozumieć”. W spotkaniu wzięło udział kilka klas. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wynurzeń Kacpra oraz obejrzeli prezentację o samym autorze. Kacper choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną Ataxia Friedreicha, a w swojej książce pisze o zmaganiach z nią, odczuciach człowieka na wózku inwalidzkim, postrzeganiu w naszym społeczeństwie ludzi „niepełnych”. Książka jest dostępna w bibliotece szkolnej.