Free Wi-Fi :-)

Mamy dla uczniów Ekonoma  dobrą wiadomość. Z początkiem tygodnia udostępniliśmy w pełni profesjonalny punkt Wi-Fi, który działa w oparciu o najnowsze technologie Firmy Cisco Meraki Cloud.

Transfer w sieci Wi-Fi w naszych testach umożliwił przesył danych z prędkością 150 Mbps i jest dostępny na szkolnych korytarzach, można też korzystać z sieci siedząc na ławeczkach przed szkołą.

Cisco Meraki MR-18 trafiło do naszej szkoły jako efekt udziału R. Bukowskiej i P. Wrońskiego w warsztatach stacjonarnych – Nowy Tomyśl oraz szkoleniach Webowych (m. in. „Cisco Meraki – Wprowadzenie do Cloud Networking”, „MERAKI dla edukacji – sieć, jakiej nie znałeś”, „Szkoła w Chmurze z Fortinet/Meru”). Łączna wartość urządzenia i 3 letniej licencji to ok. 1000$. Planujemy rozszerzenie sieci Wi-Fi o kolejne punkty dostępu.

W ciągu tych kilku dni testowania skorzystało już z sieci ponad 250 uczniów.