Konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Uczniowie klasy IIa technikum ekonomicznego  (ZSEU w Bytowie): Kamila Balińska, Katarzyna Kuklińska,  Patryk Recław zajęli II miejsce w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – etap okręgowy. Konkurs ten odbył się w Gdańsku 14 marca 2016  w placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W konkursie brało udział 60 uczniów z 20 szkół województwa pomorskiego (m.in. uczniowie z Tczewa, Słupska, Wejherowa, Gdańska )

Na 25 pytań wielokrotnego wyboru odpowiadała młodzież z placówek ogólnych i profilowanych, ekonomicznych. Mierzyli się z pytaniami z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych.