KOLEJNY SUKCES NA XL OLIMPIADZIE WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH!

Weronika Felska z kl. IV TŻiUG odniosła wielki sukces na OWiUR , blok gastronomia i zajęła II miejsce w eliminacjach okręgowych (międzywojewódzkich) a tym samym zapewniła sobie start w eliminacjach centralnych. Do pierwszego miejsca zabrakło jej jednego punktu.

Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działający w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwem Środowiska. Co roku w Olimpiadzie bierze udział około 25 000 uczniów z 244 szkół średnich w Polsce. Młodzież w poszczególnych blokach tematycznych pisze test składający się z 60 pytań  i wykonuje 3 zadania praktyczne. Dlatego to wielki sukces Weroniki. Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach centralnych!