XL Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Wielki sukces naszych uczniów!

Damian Sominke (uczeń klasy IIIb Technikum ekonomicznego) zajął V miejsce w etapie centralnym 40 Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych blok agrobiznes. Został laureatem OWIUR oraz stypendystą banku BGŻ BNP Paribas.

Weronika Felska (absolwentka Technikum Żywienia) zajęła 14 miejsce w powyższej olimpiadzie w bloku gastronomia, również została laureatem.

Tytuł laureata uprawnia do przyjęcia na studia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego m.in. na studia w SGGW w Warszawie, na  Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Eliminacje centralne UWIUR odbyły się w dniach 3-4 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół RCKU w Trzciance (woj. wielkopolskie). W eliminacjach centralnych, wzięło udział 221 uczestników z całej Polski. O zwycięstwo uczniowie walczyli w 11 blokach tematycznych.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Opiekunami są panie Barbara Wiśniewska, Marzena Wnuk Lipińska i Sylwia Furmanek.