Otrzęsiny pierwszoklasistów

14. października odbyła się impreza integracyjna uczniów klas pierwszych – otrzęsiny, które już na stałe wpisały się w tradycję naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych zmagali się w różnych konkurencjach przygotowanych przez starszą klasę. Aby zapał pierwszaków nie malał, do zabawy włączyli się wychowawcy, którzy podtrzymywali swoich podopiecznych na duchu i mobilizowali do rywalizacji. Zabawa była przednia. Wszyscy pełni zapału, humoru bawili się. Animuszu dodały przebrania i pomysłowe konkurencje. Rywalizacja była zacięta na tyle, że jury miało problem z punktowaniem zadań. W ostatecznym rozliczeniu, klasy zajęły miejsce: I – żywieniowcy, II – logistycy i handlowcy, III – hotelarki i turyści, IV – spedytorzy oraz V – ekonomiści. W obliczu tak miłej zabawy, nie było przegranej i wszyscy uczestnicy zmagań zostali nagrodzeni słodyczami. Za zakończenie otrzęsin, uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym oficjalnie zostali przyjęci do szkolnej społeczności uczniowskiej.

Tak dobra zabawa nie odbyłaby się jednak bez odpowiedniej organizacji. Na wielkie brawa za organizację zasłużyła sobie klasa II Technikum Ekonomicznego z wychowawcą.

Następne otrzęsiny już za rok.