Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Hobby dla ciekawych świata

Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu „skarbów” ukrytych przez innych uczestników zabawy. Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki, to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki zawierające drobne upominki oraz dziennik, w którym kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia.

W ramach zajęć z informatyki będących częścią projektu ”Kompetentni na starcie” Michał z klasy I TOT/HOT tworzy serię skrzynek “geocache”.

Finalnie ma to być ponad 100 skrzynek ułożonych od lasów Tuchomia, aż do Bytowa tworzących na mapie napis “BYTÓW”. Litery ze skrzynkami będą pojawiać się co miesiąc, od stycznia do czerwca następnego roku. Pierwsza skrzynka będąca zwiastunem projektu już znajduje się w bazie danych oraz w terenie, a mianowicie w okolicy 50 metrów od naszej szkoły.

Każdy, kto chociaż trochę “zasmakował” geocaching`u, powie, że gra uzależnia, jest to wspaniała forma spędzania wolnego czasu, także z rodziną na świeżym powietrzu. Tylko jak zostać “keszerem”? Jest to bardzo proste- wystarczy zarejestrować się na stronie www.opencaching.pl, znaleźć skrzynkę w okolicy, przeczytać wskazówki dotyczące miejsca ukrycia i tyle! Pozostaje nam już tylko znalezienie skrzynki. Pomóc w tym może aplikacja “c:geo” w sklepie “Play” na wszystkie telefony z Androidem. Gdy już znajdziemy skrzynkę, dopisujemy się do notesu datą i nickiem, jaki podaliśmy w rejestracji. Dane z wnętrza skrzynki należy potem uzupełnić na adresie skrzynki (w aplikacji, bądź przez stronę www). Gotowe, pierwsza skrzynka za nami! Nie martw się, pozostało ich jeszcze około 50000 do odkrycia w całej Polsce 🙂

Pięć pierwszych osób, które znajdą skrzynkę ”Żydowski cmentarz” znajdującą się przy naszej szkole, poprawnie odnotują znalezienie w systemie, może zgłosić się do p. Renaty Bukowskiej po dodatkowe punkty z zachowania! Proszę pamiętać o podaniu nicku z rejestracji w celu weryfikacji oraz nie niszczeniu skrzynki i pozostawieniu jej w takiej formie, jakiej się ją znalazło, aby mogła upamiętniać to miejsce przez kilka następnych lat. Powodzenia!

Zdjęcia przedstawiają przykładowe skrzynki i ich zawartość.

 

Comments are closed.