Diagnostyka w spedycji

1 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie odbyło się spotkanie z wykwalifikowanym diagnostą panem Andrzejem Błyszczakiem z Centrum Obsługi Pojazdów RUDNIK. Podczas wizyty w naszej placówce Pan diagnosta zapoznał uczniów z dokumentacją i zakresem czynności, które należy wykonać w ramach badania technicznego pojazdu.

15 grudnia 2016 roku (czwartek), dzięki uprzejmości właściciela stacji Pana Artura Rudnika, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie o profilu Technik spedytor wraz opiekunem Panią Beatą Pradellą odwiedzili Okręgową Stację Kontroli Pojazdów „Rudnik” w Bytowie. Podczas tej wizyty mieli możliwość zobaczyć jak wygląda okręgowa stacja diagnostyczna, jakie jest jej wyposażenie oraz jak w praktyce przebiega proces badania technicznego pojazdów. O całym przebiegu badania opowiadał nam wcześniej poznany diagnosta tej stacji Pan Andrzej Błyszczak. Dzięki zaangażowaniu Pana diagnosty uczniowie poznali detale badania technicznego pojazdu, a także mieli zaszczyt w nim uczestniczyć. Uczniowie mogli sprawdzić ciśnienie  w oponach samochodu, poszukać numer VIN i sprawdzić zgodność z dowodem rejestracyjnym. Znaleźć wymagane wyposażenie  pojazdu, odczytać parametry podczas badania a także określić  natężenie  światła w pojeździe. Przy zachowaniu wszelkich zasad bhp mogli również wejść  do kanału diagnostycznego, gdzie Pan diagnosta  pokazywał poszczególne  elementy  sprawdzane podczas badania. Atmosfera  jaka została  tam stworzona sprawiała, że uczniowie ciekawi wiedzy zadawali mnóstwo pytań i byli zadowoleni, że mieli możliwość  uczestniczenia w takich spotkaniach.