Kurs baristy

Przed świętami 10 osobowa grupa uczniów z technikum żywienia, hotelarstwa i obsługi turystycznej wzięła udział w kursie baristy I stopnia organizowanego  w ramach projektu: Lepszy Zawód- Lepsza Przyszłość.

Kurs był bardzo interesujący, Pani Longina Borkowicz (baristka) była bardzo miłą i pomocną osobą.W trakcie zajęć uczniowie poznali historię kawy, jej rodzaje i  smak oraz sprzęt potrzebny do przyrządzenia kawy i  napojów na bazie kawy.  Dowiedzieli się, w jaki sposób spienia się mleko i przygotowuje różnego rodzaju kawy m.in.: „Espresso”, „Latte”, „Cappuccino”, „Americano”, „Ristretto” i wiele innych.