Grupa nauczycieli Ekonoma – projekt mobilności w programie Erasmus+ w Niemczech

8 nauczycieli ZSE-U w dniach 12.06 – 16.06.2017r. odbyło job shadowing w BSZ Hugo Junkers, Dessau-Roßlau, Niemcy w ramach projektu pt.:  „Mobilność szansą na rozwój zawodowy i osobisty”. Staż został zrealizowany w ramach projektu systemowego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Zadania nauczycieli podczas wyjazdu:

1. Obserwacja pracy nauczycieli oraz zajęć lekcyjnych w Centrum Kształcenia Zawodowego im. Susanne Eger oraz Centrum Szkolenia Zawodowego „Hugo Junkers” w Dessau.
  2. Zapoznanie z dualnym systemem edukacji w Niemczech ze szczególnym uwzględnieniem Saksonii .
  3. Obserwacja kształcenia praktycznego w „Hugo Junkers”
  4. Zapoznanie się z kształceniem zawodowym w Centrum Szkolenia Zawodowego „Hugo Junkers” i zakładzie pracy (system dualny)
  5. Obserwacja pracy oraz kształcenia praktycznego w stołówce Uniwersytetu Lipskiego „Mensa am Park“