Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: listopad 2013

III Edycja powiatowego konkursu na prezentację multimedialną

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji powiatowego konkursu pt. „Las wokół nas”

Tematyką pracy multimedialnej mogą być:
1. Tajemnice jezior Pomorza,
2. Walory przyrodnicze jezior naszego regionu,
3. Ochrona i wykorzystywanie pomorskich jezior.

Komisja konkursowa oceniać będzie: poprawność merytoryczną i językową, wykorzystane technologie informatyczne, a przede wszystkim pomysłowość i kreatywność autorów prezentacji.

Praca powinna być zapisana na płycie CD w formie prezentacji utworzonej za pomocą programu Microsoft PowerPoint i trwającej nie dłużej niż 10 minut oraz składać się maksymalnie z 30 slajdów.
Ostatni slajd powinien być opatrzony imieniem i nazwiskiem autora, klasą i nazwą szkoły oraz imieniem i nazwiskiem opiekuna.

Gotowe prezentacje należy dostarczyć osobiście lub pocztą do 31 grudnia 2013 r. pod adres:
PBW w Słupsku- Filia nr1 w Bytowie,
ul. Zamkowa 2
77-100 Bytów

Więcej informacji dotyczących konkursu udzielają: pan Piotr Wroński oraz pani Renata Bukowska.

Wycieczka edukacyjna do PPNT

21 listopada 2013r. klasa IITŻ i UG brała udział, w ramach projektu” W zawodzie jak ryba w wodzie”,  w wycieczce edukacyjnej do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego oraz Centrum Nauki „Eksperyment”. Uczniowie tej klasy mieli możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń z różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, geografii i chemii. Najbardziej popularnym doświadczeniem była imitacja trzęsienia ziemi oraz symulacja własnego wyglądu za 30 lat. Ciekawe również były doświadczenia wodne takie jak powstawanie wirów, tornad, elektrownie wodne. Uczniowie mogli również zobaczyć nowo powstały, okazały budynek PPNT oraz jego funkcjonowanie.

 

Edukacyjna współpraca szkół

Już od 2011r. ZSE-R wraz z trójmiejskimi szkołami realizuje współpracę  edukacyjną polegającą na nauce pilotażu i organizacji imprez turystycznych. W ramach tego przedsięwzięcia odbyło się szereg zajęć i warsztatów. W tym roku szkolnym miały już miejsce dwa:  13.11.2013r. w Gdańsku – zajęcia z pilotażu przeprowadzone przez uczniów z ZSH w Sopocie, a 20.11.2013r. na terenie Gminy Bytów. Uczniowie II Technikum w Bytowie o kierunku obsługa turystyczna zajęli się kompleksową obsługą imprezy m.in. zorganizowali wyjazd do Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, oprowadzili swoich rówieśników po Bytowie, prezentując najciekawsze miejsca, zorganizowali poczęstunek dla 50 osób i zapoznali gości z funkcjonowaniem naszej szkoły. Jednym z punktów spotkania była prezentacja doświadczeń dotycząca organizowanych w obu szkołach projektów i wymian międzynarodowych.

Dodatkowe zdjęcia umieszczone przez szkołę w Sopocie.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2013-2014

W dniu 15 listopada 2013 r, Kuratorium Oświaty w Gdańsku zorganizowało uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie  Stypendium Prezesa Rady Ministrów, która odbyła się w Kościerzynie. W tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszego ucznia naszej szkoły zostało przyznane Ilonie Grzybowskiej, uczennicy klasy II a TE  ze średnią ocen 5,00. Jest to bardzo duże  wyróżnienie, wyraz uznania i nagroda za solidną i ciężką pracę. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Olimpiada wiedzy hotelarskiej

W listopadzie odbył się szkolny etap VI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W eliminacjach wzięło udział 30 uczniów klasy III i IV technikum hotelarstwa. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się uczennice klasy IV:  Kornelia Łukaszewicz i Małgorzata Bela.  Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach olimpiady.

Wyjazd branżowy do hotelu

13 listopada 2013 r. odbył się wyjazd branżowy uzupełniający program nauczania przedmiotów zawodowych, finansowany z funduszy europejskiego projektu „W zawodzie jak ryba w wodzie”. Uczniowie klasy II TOT/HOT oraz III TOT/HOT mieli okazję zapoznać się z pracą, funkcjonowaniem i strukturą sieci hoteli Hilton. Pracownicy hotelu pokazali uczestnikom wycieczki pokoje w różnym standardzie, sale konferencyjne a także restauracje i strefę rekreacyjną Wellness & Spa. Największe wrażenie zrobił na uczniach apartament prezydencki.
Dopełnieniem wycieczki był pilotaż po gdańskiej starówce przeprowadzony przez uczniów klasy II TOT z zaprzyjaźnionej sopockiej szkoły. Przedstawiali oni najciekawsze historycznie i architektonicznie miejsca. W ramach współpracy szkół i wspólnych ćwiczeń,  w następną środę uczniowie z Trójmiasta przyjadą do Bytowa. Uczniowie naszej szkoły  z klasy II TOT będą oprowadzać po Bytowie i prezentować uroki naszego miasta.

Dodatkowe zdjęcia umieszczone przez szkołę w Sopocie.

Dzień Niepodległości

Dnia 8 listopada odbył się uroczysty apel.

Parasol Demokracji

Dnia 23 października 2013 r.odbyło się kolejne spotkanie z projektu „Parasol Demokracji”. Tematem zajęć były systemy polityczne współczesnego świata. Uczniowie wraz z panią Katarzyną Błasińską poznawali rodzaje ustrojów w poszczególnych państwach na podstawie filmów i wspólnej rozmowy.