Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: luty 2014

Poeta w naszej szkole

W spotkaniu z Grygielem uczestniczyło prawie 50 uczniów dwóch klas bytowskiego „ekonoma”. Przygotowana przez Karolinę Ebel i Kewina Pupka Lipinskiego prezentacja multimedialna dotycząca poety, dodatkowo urozmaiciła literackie spotkanie.

– Warsztaty było bardzo ciekawe  twierdzi Łukasz Mański, uczeń IIa TE bytowskiego „ekonoma”. – Nie często zdarza nam się obcować z tak ciekawą osobowością, jaką jest Pan Grygiel. Nie sądziłem, że ten człowiek ma tak bogate doświadczenia i dorobek.
Na ręce polonistki, która zorganizowała spotkanie, przekazane zostały wcześniejsze wydania tomików Piotra Grygiela oraz ten najnowszy zatytułowany „Tuż za rogiem jest moje San Francisco”.

Tłusty Czwartek

Dzisiejszego słodkiego dnia z okazji Tłustego Czwartku rozdawano pączki uczniom naszej szkoły. Na wszystkich twarzach pojawił się smaczny uśmiech.

Debata SKMP

21 lutego na siódmej i ósmej godzinie lekcyjnej odbyła się debata Szkolnego Klubu Myśli Politycznych, w której uczestniczyli również uczniowie klasy II aTE i IV bTE. Uczestnicy debatowali na tematy związane z systemem podatkowym, opieką zdrowotną oraz z system edukacyjnym. Podjęto także temat związany z globalizacją, przynależnością do Unii Europejskiej i legalizacji związków partnerskich. Pomiędzy uczestnikami rozwinęła się zagorzała rozmowa, każdy mógł wyrazić swoje poglądy na powyższe tematy.

Studniówka klasy IV TŻ

1 lutego 2014 roku w Borzyszkowach odbyła się studniówka klasy IV TŻ. Wszyscy uczniowie czekali na ten dzień, starannie przygotowując się do niego. Dla podkreślenia charakteru balu maturalnego rozpoczęli go od tradycyjnego poloneza. Następnie uczniowie klasy IV TŻ wygłosili przemowę, w której między innymi przypomnieli swoim rówieśnikom lata wspólnie spędzone w szkole. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców i nauczycieli. Zanim wszyscy usiedli do stołów by świętować ten piękny dzień pan dyrektor Stanisław Kożyczkowski oraz przesympatyczna wychowawczyni Pani Beata Knuth wygłosili przemówienie. Cała klasa bawiła się fantastycznie do białego rana. Ten wieczór będzie dla uczniów wspomnieniem na całe życie.

Pączki z II TŻ

Zbliża się tłusty czwartek, dzień w którym jemy ogromne ilości słodkości. Zgodnie ze starym powodzeniem w tłusty czwartek należy zjeść przynajmniej jednego pączka, gdyż wróży to powodzenie w przyszłości. II TŻ radzi upiec je samemu i dobrze się przy tym bawić.

Klasa III TŻiGD pozytywnie zakręcona

Na zajęciach praktycznych przygotowywaliśmy pierogi, uszka i kopytka. W tak miłej i smakowitej atmosferze czas upływa bardzo szybko.
Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia!

Pasja Marty zaowocowała wyróżnieniem w III edycji Powiatowego Konkursu na Prezentację Multimedialną „Las wokół nas” 2013 – Rok Jezior Pomorza

Dla mnie fotografowanie to inaczej przekazywanie obrazu widzianego moimi oczami. Lubię fotografię za to, że mogę uchwycić każdy obraz, chwile w swoim życiu, a potem przechować zdjęcia i cieszyć się wspomnieniami. Dzięki niej dostrzegłam więcej szczegółów, doceniam również wszelkie piękno ujęcia i kadru. Moja przygoda z aparatem trwa już 4 lata. Pasjonuje mnie fotografia przyrodnicza. Mówi Marta Andrzejewska.

NAJLEPSI W KONKURSIE

W czwartek 13 lutego w sali gimnastycznej odbyła się prezentacja przygotowanych recytacji i inscenizacji klas, które zwyciężyły w szkolnym konkursie wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima. Przypomnijmy, że zwycięskie klasy to: III a TE, I a TE, II TH i III b TE.

Odliczamy sto dni do matury

Dnia 18.01.2014. w gospodarstwie agroturystycznym w Borzyszkowach odbyła się studniówka klas IV a TE, IV b TE i IV TH. Tradycyjnie bal maturalny rozpoczął się od poloneza, po którym nastąpiło uroczyste przemówienie dyrektora i uczennicy klasy IV. Lampką szampana rozpoczęliśmy zabawę urozmaiconą wspólnymi śpiewami, tańcami i śmiesznymi skeczami. Bawiliśmy się do białego rana.

Ten wieczór pozostanie już w naszej pamięci. Wspomnienia, zdjęcia i film nagrany podczas zabawy nie pozwoli nam o nim zapomnieć.

Parasol Demokoracji

17 stycznia odbyło się kolejne spotkanie ze  szwajcarskiego projektu „Parasol Demokracji”. Uczestnicy projektu uczyli się jak poprawnie przeprowadzić debatę na dowolnie wybrany temat oraz merytorycznie określać swoje stanowisko.