Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: maj 2015

Wycieczka do Trójmiasta

Klasy I TŻ i I TH odbyły udaną wycieczkę do Trójmiasta. Niezapomniane wrażenia pozostaną z pewnością po wizycie w największym w Polsce parku linowym w Gdyni. Po udanych zjazdach, wspinaczkach i skoku z sosny młodzież udała się do Galerii Sztuki Współczesnej w Sopocie.

 

NOWOŚĆ – TECHNIK SPEDYTOR

Nauka i integracja w Gdyni

15.05.2015r. uczniowie klasy I TOT/TH uczestniczyli w wycieczce poszerzającej horyzonty zawodowe. Wraz z opiekunami i zaprzyjaźnionymi uczniami z Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie odwiedzili hotel Mercury w Gdyni. Mogli przyjrzeć się pracy w hotelu, utrwalić swoją wiedzę i zobaczyć m.in.: sale konferencyjne, restaurację, kuchnię i oczywiście pokoje. Hotel chętnie przyjmuje uczniów na praktykę. Kto wie, może i tam uczniowie naszego Ekonoma rozpoczną swoją pracę zawodową. Następnie uczniowie ZSH z Sopotu wcielili się w rolę przewodników i przybliżyli naszym uczniom historię miasta a także pokazali najciekawsze zakątki. Wspólnie udali się na spacer po pięknej, malowniczej Gdyni. Mieli okazję zobaczyć Dwór Marysieńki, dom Żeromskiego, ławeczkę pary Kaszubów, najstarszy kościół Gdyni. Zachwycali się również pięknym Bałtykiem, przycumowanymi statkami i jachtami, a także przechadzali się po molo w Gdyni-Orłowo. Po spacerze udali się do parku linowego w Adventure Park Gdynia Kolibki, gdzie mogli się zintegrować i doświadczyć niesamowitych przeżyć. Jak widać nauka, to nie tylko teoria, można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Marek Wysoczyński inicjator akcji „Uśmiech Pomaga” z wizytą w EKONOMIE

Nic tak nie odda atmosfery spotkania jak zdjęcia:

Stażyści ZSE-U w Niemczech i w Anglii

Minął już drugi tydzień pobytu 10 stażystów odbywających praktykę w urokliwym miasteczku Schmalkalden w Turyngii – zielonym sercu  Niemiec. Rolę opiekuna sprawuje pani Beata Wylota.

Oto, co uczestnicy piszą o swoim pobycie:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego pobytu w Schmalkalden. Panuje pomiędzy nami bardzo dobra atmosfera. Ludzie, których poznaliśmy, są sympatyczni. Zorganizowane wycieczki są ciekawe. Byliśmy już w Erfurcie i zwiedziliśmy fabrykę Vita Coli w Schmalkalden. W miejscach praktyk jesteśmy dobrze traktowani. Jesteśmy bardzo komunikatywni i chętni do pracy. Pracodawcy są z nas zadowoleni.”

W przepięknie położonym miasteczku Portsmouth w południowej Anglii  przebywa natomiast grupa 15 osób wraz z opiekunką panią Karoliną Łasińską. Oto ich relacja z pierwszego tygodnia pobytu:

„Z początku wyjazd wydawał się przerażający – nowy język, nowe twarze, nowe miasto. Ale z każdym dniem przyzwyczajaliśmy się, aż w końcu stwierdziliśmy, że nie było powodu do zmartwień. Przesympatyczna atmosfera w pracy, jak i u rodzin goszczących sprawiła, że poczuliśmy się tu naprawdę dobrze. Ten wyjazd to nie tylko praktyka, ale również poznawanie nowej kultury i obyczajów, zwiedzenie nowych, ciekawych miejsc. Portsmouth to naprawdę interesująca miejscowość. Cieszymy się, że otrzymaliśmy szansę, by je poznać.”

 

„Statystka w praktyce”

Młodzież nasze szkoły bierze udział w konkursie statystycznym organizowanym przez Uniwersytet Gdański, Polskie Towarzystwo Statystyczne Oddział w Gdańsku oraz przez Urząd Statystyczny z Gdańska.

W projekcie biorą udział dwie drużyny z naszej szkoły, są to uczniowie II klasy Technikum Handlowego.

Celem Projektu jest propagowanie wiedzy ze statystyki i bankowości oraz edukacja w zakresie pozyskiwania, analizy i interpretacji danych statystycznych. Każda grupa uczestników ma za zadnie w I etapie konkursu zebrać, zinterpretować i zaprezentować wyniki badań statystycznych.

Z tej okazji w czwartek, tj. 14 maja 2015r., młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez koordynatora Projektu Pana Zbigniewa Pietrzaka.

Uczestnikom konkursu życzymy wytrwałości i sukcesu podczas dalszych prac nad projektem.

Międzynarodowy bieg Venna Cross Festiwal w Łodzi

Dnia 26.04.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Biegu Venna Cross Festiwal w Łodzi. Kwalifikacje na zawody w Łodzi reprezentacja naszej szkoły wywalczyła  w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych w Garczynie zajmując 1 miejsce( bieg 10 x 1000m)pokonując min. ,,Chojniczankę i szkoły Mistrzostwa sportowego z Trójmiasta. W Łodzi po zaciętej  walce udało się wywalczyć III miejsce na 16 startujących drużyn z z czego 14 z innych województw a dwie pozostałe drużyny to Rosjanie(Kaliningrad) i Czesi. Sukces jest tym bardziej wielki gdyż bieg odbywał się po płaskim terenie (ulica Piotrkowska)na dystansie 8x8OO (bieg sprinterski).Nasi chłopcy wolą biegać długie dystanse(1000 i wzwyż).Podsumowując jesteśmy III w kraju!!!:)


Zwycięski skład:
1. Kosiński Tomasz
2. Lejk Grzegorz
3. Garski Dawid
4. Jankowski Radosław
5. Ebel Grzegorz
6. Małecki Kamil
7. Toporek Przemysław
8. Lass Adrian
9. Cuppa Krzysztof(R)
Gratulacje chłopaki!!!