Rozegrany został mecz piłki siatkowej „Absolwenci- obecni uczniowie”. Dochód z imprezy zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Po meczu odbyły się świąteczne spotkania klasowe z wychowawcami.
Archive for: grudzień 2015
Impreza charytatywna i świąteczne spotkania klasowe
Impreza charytatywna i wigilie klasowe
Rozegrany został mecz piłki siatkowej „Absolwenci- obecni uczniowie”. Dochód z imprezy zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Po meczu odbyły się świąteczne spotkania klasowe z wychowawcami.
Świąteczne wypieki – konkurs
W konkursie na świąteczne ciasteczka kolejne miejsca zajęli:
I miejsce – Iga Grienke, Patrycja łąpieś, Magdalena Kaźmierczak kl II TŻiUG (Muffinki marchewkowo-czekoladowe)
II miejsce – Klaudia Baranowska, Anna Kubska, Kamil Błaszkowski kl II TŻiUG (Kolorowe choinki)
III miejsce Wiktoria Majkowska, Anna Bielicka, Dagmara Kaiser (Piernikowa choinka)
Zwycięzcom gratulujemy.
Konkurs Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
Uczniowie naszej szkoły-klasa IIaTE: Kamila Balińska, Patryk Recław, Katarzyna Kuklińska zakwalifikowali się do okręgowego etapu na poziomie województwa pomorskiego Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.
Uplasowali się na 5 miejscu jako drużyna.
POWIATOWY, MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT
I miejsce – ZSEU – BYTÓW
II miejsce – ZSP – BYTÓW
III miejsce – SMS – BYTÓW
Dziewczęta ZSEU zakwalifikowały się do półfinału wojewódzkiego w Człuchowie.
Opiekun drużyny – B. PAWŁOWSKA – TREDER
Ogólnopolski Konkurs z Wiedzy o Rachunkowości w Toruniu
W piątek (11.12.2015r) odbył się Ogólnopolski Konkurs z Wiedzy o Rachunkowości w Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania
Uczeń naszej szkoły Damian Półczyński (klasa IVbTE) zajął 11 miejsce na 152 uczestników.
Do 10 miejsca były indeksy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Konkurs Mistrz języka niemieckiego powiatu bytowskiego
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy po raz ósmy był organizatorem konkursu „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”. Już w październiku w każdej ze szkół ponadgimnazjalnych odbyły się eliminacje szkolne. Do kolejnego etapu z naszej szkoły zakwalifikowało się troje uczniów, którzy mieli miesiąc czasu na przygotowanie prezentacji multimedialnych dotyczących powiatu bytowskiego a 9 grudnia musieli zmierzyć się z testem leksykalno-gramatycznym, którego wyniki i ocena z prezentacji wyłoniły zwycięzców. Tytuł Mistrza Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego VIII edycji konkursu zdobyła Ariane Hinz z klasy III TOT/TH, która otrzymała nagrodę główną – tablet. II miejsce po raz kolejny zdobyła Julia Treder (kl. III TOT/TH).
ZSE-U odwiedził Zbigniew Janas legenda „Solidarności”
ZSE-U odwiedził Zbigniew Janas legenda „Solidarności”, który w latach 80 –tych kierowała Solidarnością w Ursusie.
Szkoła organizuje cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy tworzyli historię Wolnej Polski. Zbigniew Janas zainteresował młodzież kartami historii z lat 80-tych i 90-tych. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, dopytując się o fakty z życia opozycjonisty czasów PRL.
Międzyszkolny Konkurs na Projekt Okładki Książki
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu na Projekt Okładki Książki
W dniu 9 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu na Projekt Okładki Książki. Jak co roku w konkursie brali udział nasi uczniowie, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia:
1. Małgorzata Bruska z kl. II a TE wywalczyła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, 2. Marcin Gross z kl. II a TE otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Wszyscy uczestnicy konkursu wrócili z dyplomami i upominkami.
Serdecznie gratulujemy!
Spotkanie z Kacprem Heftą
Spotkanie z Kacprem Heftą
Dnia 8 grudnia odbyło się spotkanie autorskie z Kacprem Heftą, absolwentem naszej szkoły oraz autorem książki pt.”Anderstend. Aby coś zmienić, trzeba najpierw to coś zrozumieć”. W spotkaniu wzięło udział kilka klas. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wynurzeń Kacpra oraz obejrzeli prezentację o samym autorze. Kacper choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną Ataxia Friedreicha, a w swojej książce pisze o zmaganiach z nią, odczuciach człowieka na wózku inwalidzkim, postrzeganiu w naszym społeczeństwie ludzi „niepełnych”. Książka jest dostępna w bibliotece szkolnej.