Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: luty 2017

Tłusty Czwartek

Mozaika etniczna

17.02. 2017 r.  w ramach Mozaiki Etnicznej gościliśmy w naszej szkole Zespół Roczitkòwé Jagòdë, animowany przez Panią Bożenę Labudę.

Grupa młodych Kaszubów z Rokit z prawdziwą pasją zaprezentowała wiązankę tańców kaszubskich, tj.  kosedera, werę, mareszkę, wołtoka, dżeka i polkę oraz żywiołowo zaśpiewała znane  piosenki  Hej tu u nas na Kaszubach, Cyndę, My Kaszubi. Na koniec troje akordeonistów z prawdziwą wirtuozerią  wystąpiło we współczesnym repertuarze.

Spotkanie z pilotem wycieczek

15.02.2017r. gościliśmy w naszej szkole pracownika Biura Turystycznego BIT z Bytowa p. Krzysztofa Winiarskiego, który przybliżył uczniom II i III TOT zagadnienia związane z pracą pilota wycieczek. Uczniowie zapoznali się z zakresem zadań i obowiązków pilota wycieczek. Podczas spotkania p. Krzysztof przedstawił szereg realnych sytuacji mogących wystąpić podczas pracy pilota, zwrócił uwagę na dokumenty gromadzone w teczce imprezy turystycznej, współpracę z kierowcą, a także na bezpieczeństwo uczestników wycieczek. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wypowiedzi p. Krzysztofa, mieli również możliwość zadawania pytań. Gość wprowadził bardzo przyjazną i sympatyczną atmosferę, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

Wyjazd studyjny do Kistona

10 lutego br. klasa I TO, a 20 lutego II TO wzięły udział w  wyjeździe studyjnym do czterogwiazdkowego hotelu Kiston. Menager hotelu, p. Dominika, z dużą pasją i zaangażowaniem zapoznała młodzież z obiektem i ofertą usług oferowanych przez hotel. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokoje dwuosobowe, apartamenty, dział Wellness&SPA, siłownię, restaurację, salę balową, a także basen wraz z zapleczem. Poznali wiele tajników dotyczących pracy w hotelarstwie m.in.  nt. obsługi klienta, konieczności współpracy działów i poszczególnych pracowników, zakresu obowiązków pracowników, relacji międzyludzkich. Na koniec pobytu w hotelu uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu na kręgielni. Podczas przejazdu uczniowie prezentowali walory turystyczne i krajoznawcze Kaszub. Wrócili pełni wiedzy i zapału do pracy i nauki.

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym

Dnia 14.02.2017r.w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:Marta Rudnik i Kinga Gliniecka zajęła I miejsce.Dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego ,który odbędzie się 21.02.2017r.w Kartuzach.Gratulujemy!
DSC_0005
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce ZSEU Bytów
II miejsce ZSEiT Słupsk
III miejsce LO Człuchów

Wyjazd studyjny na targi gastronomiczne Food-to-Go.

Targi  Wyposażenia i Produktów dla Gastronomii FOOD-to-GO to najważniejsze wydarzenie w branży gastronomicznej na Pomorzu, które odbywa się cyklicznie już od kilku lat. W tym roku uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych mieli możliwość uczestniczenia w tej wystawie. Młodzież z wielkim zaciekawieniem przyglądała się pokazom kulinarnym i zwiedzała wystawy nowoczesnych sprzętów gastronomicznych. Niewątpliwie to doświadczenie poszerzyło i ugruntowało ich wiedzę z przedmiotów zawodowych. Punktem dodatkowym wycieczki było zwiedzanie stadionu Energa Gdańsk.

II Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

PLAKAT TARGI

W dniu 24 marca 2017 r. w sali gimnastycznej ZSP w Bytowie odbędą się II Powiatowe Targi Edukacji i Pracy Zaplanuj swoją przyszłość. Zapraszamy gimnazjalistów do odwiedzenia stoiska naszej szkoły, zapoznania się z przygotowaną ofertą oraz do obejrzenia pokazu umiejętności kulinarnych naszych uczniów.
Jednocześnie serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w siedzibie ZSEU przy ul. Derdowskiego, podczas którego będzie można obejrzeć obiekty szkolne i pracownie, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, uzyskać wyczerpujące informacje o kierunkach kształcenia oraz poznać fantastyczny klimat naszej szkoły.

 

Walentynkowa „Randka w ciemno z … książką”

Na początku lutego bieżącego roku rozpoczęła się całomiesięczna akcja czytelnicza pod hasłem „Randka w ciemno … z książką”. Akcja cieszy się dużym powodzeniem i zyskała wielu zwolenników książek. Uczniowie z chęcią sięgają po książkę „w ciemno”. Ich zadaniem jest przeczytanie wylosowanej książki i napisanie krótkiej recenzji. Pod koniec miesiąca poznamy polecane przez czytelników książki i ich recenzje.

Y 4 3 11 10 6 5 79

Kulig

W piątek przed feriami (13.01.2017r.) klasa II TSE wybrała się na kulig z wychowawcą do leśniczówki w Parchowie.

Po przejażdżce z końmi dla uczniów zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami. Właściciel posesji udostępnił uczniom worki ze słomą, dzięki czemu mogli oni po kuligu pozjeżdżać z górki. Zimowa pogoda dopisała, a uczniowie wrócili w dobrych humorach.