Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: maj 2017

Warsztaty językowo-kulturowe

Dnia 23 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty językowo-kulturowe. W tym celu przybyli do nas zaproszeni goście z Chin i Hiszpanii. Allan i Ciu przebywają w Polsce w ramach projektu realizowanego przez szkołę w Kołczygłowach. Claris, pochodząca z Hiszpanii a mieszkająca we Francji, jest wolontariuszką pracującą przy Inkubatorze Przedsiębiorczośći w Bytowie.

Uczniowie szkoły mieli możliwość poznania kultury ich krajów oraz nauki kilku zwrotów w obcych językach. Ponadto, Ciu zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne, taniec i śpiew. Nasi goście wspólnie z uczniami chętnie zagrali w „głuchy telefon”, „kahoot”, „zgadnij kim jesteś” w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i już myślą nad kolejnym spotkaniem.

 

Serdeczne pozdrowienia ze Schmalkalden

Uczniowie odbywający praktykę w Schmalkalden serdecznie pozdrawiają i przesyłają krótką relację.

–> zobacz relację

——–>  Garść widoków ze Schmalkalden 🙂

Inicjatywy „Dom otwarty” oraz „Mosty nie Mury”

Inicjatywy „Dom otwarty” oraz „Mosty nie Mury” działająca przy I LO w Bytowie, zapraszają 11.05.2017 (czwartek) o 17.00 do s. audytoryjne bytowskiego ogólniaka, na pokaz filmów ukazujących różne aspekty życia „w drodze”. Po prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem zaproszonych gości.

Serdecznie Was zapraszamy.