Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: luty 2018

Pomóż Marysi i Innym

Fundacja DKMS została założona w 2008 roku i prowadzi działalność społecznie użyteczną w sferze zadań publicznych  z zakresu ochrony zdrowia, na rzecz Pacjentów chorych  na białaczkę i inne schorzenia kwalifikujące szpik kostny  lub krwiotwórcze komórki macierzyste  krwi obwodowej do przeszczepu.

III Powiatowe Tragi Edukacji i Pracy w Ekonomie

III Powiatowe Tragi Edukacji i Pracy w Ekonomie

Targi

IKEA

W ciągu jednodniowej wycieczki zorganizowanej w ramach projektu dla klas III i IV TH, która została zrealizowana 14.02.2018 w Gdańsku mieliśmy okazję obejrzeć sklep IKEA z perspektywy pracownika oraz klienta

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z pracownikami sklepu, w sali konferencyjnej zostaliśmy poinformowani o planie spotkania. Podzielono nas na grupy i ze względów bezpieczeństwa rozdano kamizelki ochronne. Pracownicy działu logistyki oprowadzili nas po sali sprzedażowej i magazynach sklepu, zarówno po magazynach zewnętrznych, jak i wewnętrznym. Poznaliśmy tajniki dostaw towarów, rozładunku i ich rozmieszczania.

Ciekawe dla nas okazały się informacje, jakie Sklep stosuje zasady merchandising’u, mieliśmy okazje zapoznać się ze strategiami marketingowymi realizowanymi obecnie przez IKEA. Dzięki zestawieniu ze sobą odpowiednich towarów, ich ekspozycji oraz oświetleniu przyciągają uwagę klienta.

Bardzo popularny jest program lojalnościowy IKEA FAMILY, dzięki którym np. udzielany jest 10% rabat na zakup mebli i sprzętów kuchennych. Jako jedyna firma udzielają klientom tak długich gwarancji: 25 lat na meble i 5 lat na sprzęt AGD. Nie każdy wie, że specjalnie dla swoich klientów IKEA posiada IKANO BANK. W Polsce dostępny jest od 2010 roku i oferuje konsumentom sprzedaż ratalną, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na więcej i nie muszą odkładać planów na później. W całej Polsce IKEA posiada 10 sklepów. IKEA jednak to nie tylko sklep zajmujący się sprzedażą mebli, jest to współpraca wielu podmiotów. Współpracuje z IKEA Industry, IKEA Centers Poland czy IKEA Property. Dzięki swoim elektrownią wiatrowym udało im się pokryć koszty rocznego zużycia energii. Co ciekawe, od 2017 roku sklep zajmuje się sprzedażą paneli słonecznych oraz od 6 miesięcy prowadzi sprzedażą internetową . IKEA to firma która cały czas się rozwija, wprowadzając nowe rozwiązania dostępne dla każdego klienta.

Z całej wycieczki jesteśmy zadowoleni, zobaczyliśmy miejsca w sklepie niedostępne dla klientów i poznaliśmy dużo interesujących informacji zarówno marketingowych, jaki i finansowych na temat IKEA. Jesteśmy przekonani, że wiedza ta przyda nam się w przyszłości i ułatwi realizację życia zawodowego.

Klasa III TH

 

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym

Dnia 13.02.2018r.w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marta Rudnik i Kinga Gliniecka zajęła I miejsce. Dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22.02.2018r.w Kartuzach. Gratulujemy!!!

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce ZSEU Bytów

II miejsce ZSA Słupsk

III miejsce LO Człuchów

 

Studniówki czas

Bawiliśmy się wspaniale!

Zjawiskowe dziewczęta, przystojni chłopcy, pięknie zatańczony polonez i elegancka, złoto-czarno-biała, oprawa sali gimnastycznej – tak mogło być tylko na najlepszej studniówce 2018 roku. Naszej studniówce!

 

W sobotni wieczór 27.01.18 r. bawiliśmy się na uroczystości, która symbolicznie odbyła się 100 dni przed maturą. Na początku były podziękowania dla dyrekcji, wychowawców, rodziców , innych nauczycieli i osób zaangażowanych w przygotowanie imprezy, potem przemówienia pana dyrektora i jednej z mam i oczywiście to, co najważniejsze podczas balu – polonez. Wypadł świetnie, za co jesteśmy wdzięczni paniom wuefistkom, bo to one szlifowały z nami kroki, dygnięcia, ukłony. Po tej części nastała ta mniej oficjalna –radosna zabawa do białego rana z Dj-em Tofikiem. W międzyczasie były wspólne zdjęcia, bardziej lub mniej szalone tańce, także te z wychowawczyniami, i oczywiście pokaz filmu, który przygotowaliśmy specjalnie na potrzeby tego wieczoru. Filmik w zabawny sposób pokazywał nas, uczniów klas maturalnych, i profile klas, które reprezentujemy. Jego odbiór – i wśród nas, którzy widzieliśmy go po zmontowaniu w gruncie rzeczy dopiero teraz , naszych partnerów, i wśród obecnych nauczycieli i rodziców był bardzo pozytywny. Cieszymy się !

Fantastycznym momentem było też odtańczenie ponownie, o północy, poloneza. Ten, wiadomo, jest inny od tego otwierającego studniówkę – spontaniczny, swobodny, radosny, nieprzewidywalny. Peruki na głowie, podwiązki na szyjach chłopców, celowy chaos w krokach , trampki do wieczorowej sukni – to wszystko jest wtedy dopuszczalne.

Takiej imprezy życzymy młodszym rocznikom!