Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: maj 2018

„Przekazać młodość”

Uczniowie Ekonoma udostępnili film z przebiegu projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu – 2018 r na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=ButjQD39Hhk

Proszą wszystkich, których zainteresuje film o polubienie.

Agata, Nicol, Agata, Ola, Ala, Natalia, Wiktoria, Patryk, Miłosz, Borys i Kacper

Warsztaty „Psychologia biznesu”

Uczniowie klasy I TE w dniu 9 maja 2018 r. uczestniczyli w warsztatach „Psychologia biznesu”, które odbyły się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STARTER” .

Oprócz tego  jedna z grup odwiedziła największe w Trójmieście centrum biznesowo-biurowe „Olivia Business  Centre” . Uczniowie mieli możliwość odwiedzić firmę HK Finance, która zajmuje się m.in.    prowadzeniem ksiąg rachunkowych.

Druga grupa miała możliwość zobaczyć jak funkcjonuje BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni

Spotkanie w ZSE-U dot. 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

20 kwietnia 2018 roku odwiedził naszą szkołę Prezes Związku Piłsudczyków w Kartuzach p. Tomasz Kocent. W spotkaniu wzięło udział około 30 uczniów naszej szkoły z różnych klas , zainteresowanych historią. Spotkanie zainicjowane zostało przez nauczycielkę szkoły Anitę Maryńczak- Prądzyńską, a związane było z Akademią Nowoczesnego Patriotyzmu, nad którą pieczę mają Elżbieta Pałasz i Hanna Finster- Wirkus i 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pan Kocent opowiadał uczniom ekonoma o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz nieco zapomnianym, a wartym przypomnienia 66 Kaszubskim Pułku Piechoty. Pułk zaczęto organizować w 1919 roku w Poznaniu i tuż potem wziął on udział w wojnie polsko- bolszewickiej. Odniósl wiele zwycięstw, szczególnie w bojach nad Bugiem. Odznaczał się męstwem i dobra organizacją.

Z kaszubską jednostką związany był kapitan Jan Wandtke, którego postać przedstawiła uczniom Anita Maryńczak- Prądzyńska, wnuczka kapitana. W czasie wojny z bolszewikami był on dowódcą pułkowych taborów, za swoje zasługi został uhonorowany Krzyżem Walecznych.

Młodzież ekonoma wykazała ogromne zainteresowanie tematem, a spotkanie przyniosło dobry efekt pogłębiając wiadomości uczniów o nieznane fakty z udziału Kaszubów w walce o niepodległość Polski.

Szkoła zgłosiła również swój udział w konkursie ” Pomorskie drogi do Niepodległej” z okazji 100-lecia niepodległości, który ogłosił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Uczniowie maja zaprezentować w formie prezentacji multimedialnej działacza, który przyczynił się do krzewienia polskości na Pomorzu.

Zespół pracuje pod kierunkiem nauczycielki Anity Maryńczak- Prądzyńskiej, a w jego skład wchodzą uczniowie z klasy II TO: Maikowski Maja, Wolska Natalia i Gospodarczyk Michał. Bohaterem przygotowywanej prezentacji, której wyniki poznamy we wrześniu 2018 roku jest Kapitan Wojska Polskiego Jan Wandtke.

 

Zakończenie klas IV 2018