Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: październik 2018

Pamiętaj o złożeniu wniosku do 30 listopada 2018 „Dobry start”

Pamiętaj o złożeniu wniosku do 30 listopada 2018 „Dobry start”

informacja dobry start

INFORMACJA O STANIE REALIZACJI ZADAŃ OŚWIATOWYCH W POWIECIE BYTOWSKIM

INFORMACJA O STANIE REALIZACJI ZADAŃ OŚWIATOWYCH
W POWIECIE BYTOWSKIM W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

INFORMACJA O STANIE REALIZACJI_ZADAŃ OŚWIATOWYCH

Apel z okazji Dnia Papieskiego i rozdanie Stanisławów 2018

Otrzęsiny klas I

 

Medale Komisji Edukacji Narodowej dla nauczycieli Ekonoma

Dnia 12 października 2018 roku trzy nauczycielki Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowego w Bytowie, pani Aleksandra Bela-Jenczyk,pani  Halina Elżbieta Szanowska i pani Barbara Wiśniewska, zostały odznaczone za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Medale wręczała pani Kurator województwa pomorskiego.

POLSKIE NIEBO BEZ TAJEMNIC

Zasiąść w fotelach radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego – to nie byle przyjemność. Nam, uczniom klasy I TE i części II TE, udało się jej doświadczyć podczas czwartkowej wizyty w Gdańsku.

W ramach konkursu Nasz Patriotyzm, którego tegoroczna edycja jest poświęcona przed wszystkim 100-leciu niepodległej Polski, 11.10 br, odwiedziliśmy stolicę województwa, by spotkać się z pracownikami Sejmiku i poznać struktury i sposób działania tego organu. Z honorami i ogromną życzliwością witali nas i wyjaśniali, czym zajmują się radni Sejmiku – przewodniczący Sejmiku, pan  Jan Kleinszmidt, i dyrektor kancelarii Sejmiku, pan Łukasz Grzędzicki. W sali obrad w zajmujący sposób opowiadali nam o naszym województwie, o jego sukcesach i specyfice, o 20 latach samorządności. Usłyszeliśmy też sporo ciepłych i budujących słów o naszym mieście.

Mocnym akcentem naszego pobytu była wizyta w dawnym Gimnazjum Polskim, w którym oglądaliśmy odtworzony fresk Niebo Polskie, który powstał na suficie tej niezwykłej i bardzo prestiżowej szkoły w latach 30. XX w jako symbol polskości i przywiązania Gdańska do Polski. Historię tego malowidła, w którego centrum znajduje się kobieta – matka Polska z orłem, znaczenie postaci i  scen wyjaśniał w bardzo ciekawy sposób pracownik Urzędu Marszałkowskiego.

Ostatnią atrakcją wyjazdu była gra uliczna po Gdańsku, podczas której odwiedziliśmy ważne dla kultury oraz historii naszego kraju i regionu miejsca, m.in. Bazylikę Mariacką, kościół św. Brygidy,  Pocztę Polską, pomnik Poległych Stoczniowców czy historyczną bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej. Znaczenie i ważność tych miejsc objaśniały nam opiekunki wyjazdu i szkolne koordynatorki konkursu  – panie Mirosława Kożyczkowska i Hanna Finster – Wirkus.

Konferencja online

Konferencja online w związku z VI Ogólnopolskim Dniem Planowania Kariery pod hasłem Samorozwój kluczem do sukcesu! W konferencji wzięli udział uczniowie klas trzecich i czwartych. Program obejmował : najważniejsze pytania w karierze, temat komiksu jako niestandardowej pomoc w nauce oraz wykład Michała Zawadki – pisarza, autora książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży oraz mówcy inspiracyjno-motywacyjnego. „Chcę być kimś – aplikacja życiowego sukcesu.”

Badminton

Reprezentacja szkoły w składzie: Katarzyna Jabłońska, Andżelika Rudnik, Emilia Kotz zajęła II miejsce w finale powiatowym w badmintona, który odbył się 9.10.2018 w Miastku.

dav

SUKCES MONIKI NA KONKURSIE KULINARNYM!

Już po raz kolejny Monika udowodniła, że ma niesamowity talent
i smykałkę do gotowania  zdobywając II miejsce w konkursie  Kulinarny Puchar Regionu, który odbył się 9 października br. w Słupsku.

Wraz z Moniką do walki o nagrody i punktowane miejsca stanęli uczniowie ze szkół z Kościerzyny, Sierakowic i Słupska. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie dwóch dań z produktów regionalnych, ale w nowoczesnej odsłonie. Trzyosobowe jury oceniało pracę młodych kucharzy.  Punktowano m.in. organizację pracy, higienę produkcji, stopień trudności potrawy, dekorację i sposoby podania oraz walory smakowe.

Potrawy, które zapewniły uczennice II miejsce, to:

Polędwica z dorsza z crustem z ziół, puree z pietruszki,

mini gołąbki nadziewane kaszą gryczaną i orzechami,

grillowane warzywa, sos cytrynowy

Zielony biszkopt przekładany musem czekoladowym

w asyście musu śliwkowo – malinowego

 

Zwyciężczyni konkursu serdecznie gratulujemy sukcesu J

Uroczyste sadzenie „dębu niepodległości”