Archive for: luty 2019
Gala wręczenia nagród w Pomorskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019
Dnia 07.02.2019 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Pomorskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Nasze technikum zajęło 10 miejsce w tym rankingu. Na oficjalną ceremonię odbywającą się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej udał się Dyrektor wraz z delegacją tegorocznych maturzystów. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych zarówno z Trójmiasta jak i Słupska, oraz ich kołami naukowymi.
Mozaika Bytowska
Tegoroczna Mozaika Bytowska jest kontynuacją poprzednich edycji i jak zwykle związana jest z tym, co lokalne, nasze i piękne w swym przekazie.
Dn. 21.01. odbył się mini-koncert Aniołów nadziei – zespołu animowanego przez Panią Beatę Fiszka Borzyszkowską. W repertuarze znalazły się tradycyjne kolędy.
05.02. mogliśmy się spotkać z muzykującą rodziną Drążkowskich, a w szczególności młodym artystą Cyrylem, który swój talent zapisał już na krążku Cassubia cantat.
Wykonawcom jeszcze raz dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie muzycznej 🙂
O społecznym znaczeniu języka i mowie nienawiści
W poniedziałek 4-go lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Cezarym Obracht-Prondzyńskim – socjologiem i antropologiem z Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem było społeczne znaczenie języka, problemy związane z komunikacją międzyludzką oraz zagrożenia wynikające z mowy nienawiści. Nasz gość najpierw skupił się na ogólnych regułach funkcjonowania języka w społeczeństwie oraz jego wpływie na nasze życie. W drugiej części mówił o kwestiach związanych z rolą mediów – w tym mediów społecznościowych, wskazywał na konieczność brania odpowiedzialności za używane słowa i obrazy, pokazywał – odwołując się do badań naukowych – skutki używania mowy nienawiści, zachęcając młodzież do otwartej rozmowy na ten temat. Była to okazja do tego, aby każdy uświadomił sobie własną rolę i odpowiedzialność za to, jakie treści funkcjonują w sieci oraz w debacie publicznej, ale także w relacjach między rówieśnikami. Młodzież pytała m.in. o różnicę między krytyką a hejtem oraz o szanse na to, aby w przyszłości w naszym życiu – tak prywatnym, jak i publicznym było zdecydowanie mniej negatywnych emocji, wzajemnych niechęci i uprzedzeń.
Wireland i procesy negocjacyjne.
Dnia 31.01.2019r. trzecią i czwartą klasę Technikum Handlowego odwiedził kolejny już raz przedstawiciel firmy Wireland. Poruszony został temat znaczenia negocjacji w handlu oraz powiązane z tym procesy ustalenia BATN-y oraz obszaru potencjalnego porozumienia ZOPA. Pan Romam Jereczek przedstawił style komunikacji transakcyjnych (ego rodzica, ego dorosłego i ego dziecka) oraz elementy procesu negocjacji. Na podstawie wykonanych zadań symulacyjnych uczniowie poznali postawę skutecznego negocjatora opartą na formule OSI.
Serdecznie dziękujemy firmie handlowej Wireland z Bytowa za umożliwienia spotkań uczniów z przedstawicielami przedsiębiorstwa zajmującymi się na co dzień zagadnieniami z zakresu handlu.
Lokalne Inspiracje Handlowe
Za nami już kolejne spotkanie zrealizowane w ramach przedsięwzięcia „Lokalne Inspiracje Handlowe”. Tym razem wybraliśmy się do lokalnej firmy z tradycjami, która funkcjonuje na naszym rynku już ponad 20 lat. Jest to marka, którą wszyscy Bytowiacy znają i kojarzą z materiałami piśmienniczymi i biurowymi, tym przedsiębiorstwem jest KLEKS.
Firma działa prężnie na naszym rynku, posiada kilka oddziałów w Bytowie. Prowadzi sprzedaż zarówno tradycyjną oraz internetową, obsługuje klientów indywidualnych, duże przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowe oraz jednostki samorządowe.
Spotkanie poprowadził współwłaściciel firmy Pan Marek Wendt, któremu jesteśmy wdzięczni za profesjonalnie poprowadzone spotkanie oraz możliwość przyjrzenia się pracy handlowca w praktyce.
Technikum Handlowe