Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: luty 2019

Tłusty Czwartek

Gala wręczenia nagród w Pomorskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019

Dnia 07.02.2019 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Pomorskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Nasze technikum zajęło 10 miejsce w tym rankingu. Na oficjalną ceremonię odbywającą się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej udał się Dyrektor wraz z delegacją tegorocznych maturzystów. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych zarówno z Trójmiasta jak i Słupska, oraz ich kołami naukowymi.

Mozaika Bytowska

Tegoroczna Mozaika Bytowska jest kontynuacją poprzednich edycji i jak zwykle związana jest z tym, co lokalne, nasze i piękne w swym przekazie. 
Dn. 21.01. odbył się mini-koncert Aniołów nadziei – zespołu animowanego przez Panią Beatę Fiszka Borzyszkowską. W repertuarze znalazły się tradycyjne kolędy.
05.02. mogliśmy się spotkać z  muzykującą rodziną Drążkowskich, a w szczególności młodym artystą Cyrylem, który swój talent zapisał już na krążku Cassubia cantat.
Wykonawcom jeszcze raz dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie muzycznej 🙂

O społecznym znaczeniu języka i mowie nienawiści

W poniedziałek 4-go lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Cezarym Obracht-Prondzyńskim – socjologiem i antropologiem z Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem było społeczne znaczenie języka, problemy związane z komunikacją międzyludzką oraz zagrożenia wynikające z mowy nienawiści. Nasz gość najpierw skupił się na ogólnych regułach funkcjonowania języka w społeczeństwie oraz jego wpływie na nasze życie. W drugiej części mówił o kwestiach związanych z rolą mediów – w tym mediów społecznościowych, wskazywał na konieczność brania odpowiedzialności za używane słowa i obrazy, pokazywał – odwołując się do badań naukowych – skutki używania mowy nienawiści, zachęcając młodzież do otwartej rozmowy na ten temat. Była to okazja do tego, aby każdy uświadomił sobie własną rolę i odpowiedzialność za to, jakie treści funkcjonują w sieci oraz w debacie publicznej, ale także w relacjach między rówieśnikami. Młodzież pytała m.in. o różnicę między krytyką a hejtem oraz o szanse na to, aby w przyszłości w naszym życiu – tak prywatnym, jak i publicznym było zdecydowanie mniej negatywnych emocji, wzajemnych niechęci i uprzedzeń.

Wireland i procesy negocjacyjne.

Dnia 31.01.2019r. trzecią i czwartą klasę Technikum Handlowego odwiedził kolejny już raz przedstawiciel firmy Wireland. Poruszony został temat znaczenia negocjacji w handlu oraz powiązane z tym procesy ustalenia BATN-y oraz obszaru potencjalnego porozumienia ZOPA.  Pan Romam Jereczek przedstawił style komunikacji transakcyjnych (ego rodzica, ego dorosłego i ego dziecka) oraz elementy procesu negocjacji. Na podstawie wykonanych zadań symulacyjnych uczniowie poznali postawę skutecznego negocjatora opartą na formule OSI.

Serdecznie dziękujemy firmie handlowej Wireland z Bytowa za umożliwienia spotkań uczniów z  przedstawicielami przedsiębiorstwa zajmującymi się na co dzień zagadnieniami  z zakresu handlu.

Lokalne Inspiracje Handlowe

Za nami już kolejne spotkanie zrealizowane w ramach przedsięwzięcia „Lokalne Inspiracje Handlowe”. Tym razem wybraliśmy się do  lokalnej firmy z tradycjami, która funkcjonuje  na naszym rynku już ponad 20 lat. Jest to marka, którą wszyscy Bytowiacy znają i kojarzą z materiałami piśmienniczymi i biurowymi, tym przedsiębiorstwem jest  KLEKS. 

Firma działa prężnie na naszym rynku, posiada kilka oddziałów w Bytowie. Prowadzi sprzedaż zarówno  tradycyjną oraz internetową, obsługuje klientów indywidualnych,   duże przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowe oraz jednostki samorządowe.

Spotkanie poprowadził  współwłaściciel firmy Pan Marek Wendt, któremu jesteśmy wdzięczni za profesjonalnie poprowadzone spotkanie oraz możliwość przyjrzenia się pracy handlowca w praktyce.

Technikum Handlowe