Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Archive for: grudzień 2020

Świąteczny konkurs na wirtualną kartkę

Dziewięć klas wzięło udział w tegorocznym świątecznym konkursie. Zadaniem uczniów było stworzyć własną kartkę z życzeniami online. Prace były oceniane w trzech kategoriach: pomysł, treść życzeń i wkład pracy. Pierwsze miejsce zajęła Klasa 2 GTS, drugie miejsce Klasa 1 TSL, trzecie miejsce Klasa 2 GTŻH. Serdecznie gratulujemy! 

Link:

https://ising.pl/kartka/lg8rw7

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS ARTYSTYCZNY DEKOROWANIA PIERNIKÓW DLA SZKÓŁ !!

Drodzy uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w  I OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE ARTYSTYCZNEGO DEKOROWANIA PIERNIKÓW DLA SZKÓŁ !! Formuła konkursu w formie online. Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji bożonarodzeniowych, a także rozwój uczniów i poszerzanie wiedzy oraz umiejętności zawodowych.

Konkurs będzie odbywał się od 01 do 21 grudnia 2020 roku w formule on-line, w tym czasie uczniowie przygotowują artystyczne dekoracje pierników i przesyłają dokumentację fotograficzną na adres organizatora konkursu.

Tematem I edycji konkursu jest „Misja Świętego Mikołaja”– a jednym z kryteriów oceny jest nawiązanie w dekoracji do tematu konkursu.

Szczegóły:https://www.facebook.com/Dekor-Piernik-Art-106904114589958/

W załączeniu regulamin.

Młodzi konsumenci

Kolejny już raz z okazji Światowego Dnia Konsumenta odbył się Powiatowy Konkurs „Prawa Konsumenta”. Niestety z uwagi na epidemię koronawirusa konkurs zyskał inny wymiar, a jego rozstrzygnięcie zostało przeniesione na późniejszy termin. Tym razem uczniowie rywalizowali tylko w jednej kategorii, tj. „Praca twórcza”. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego. Wcześniej w szkołach, które wyraziły taką chęć, odbyły się spotkania uczniów z Izabelą Metel – Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.

Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyborem najlepszych prac w związku z tym, iż wpłynęło ich bardzo wiele i poziom był wyrównany. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą, ale również pomysłowością i starannością wykonanych prac.

Ostatecznie przyznano następujące lokaty:

I m-ce: Maja Cieminska z ZSEU Bytów.

II m-ce: Krystian Daszkowski z LO Bytów

III m-ce: Aleksandra Wrońska z SP 5 Bytów.

Zainteresowanie było tak duże, że w kategorii „Praca twórcza” przyznano aż 6 wyróżnień:

Milena Świątek-Brzezińska z Zespołu Szkół w Brzeźnie Szlacheckim

Julia Filewicz, Julianna Knuth i Paulina Kryzel z LO Bytów

Sylwia Wera i Wiktoria Tomala z ZSEU Bytów.

Laureaci konkursu swoją wiedzę będą mogli teraz sprawdzić w praktyce, gdyż w nagrodę otrzymali bony towarowe do lokalnych sklepów. Ich fundatorem było Starostwo Powiatowe w Bytowie.

Organizatorami konkursu były nauczycielki Zespołu Szkół Ekonomiczo-Usługowych w Bytowie: Katarzyna Koterba i Beata Knuth oraz Powiatowy Rzecznik Konsumenta Izabela Metel.

Już dzisiaj zapraszamy uczniów na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Mistrzostwa on-line w skakaniu na skakance

Mistrzostwa on-line w skakaniu na skakance.