Nasi uczniowie na Rugii

W dniach 15.04.13r-21.04.13r. odbyła się kolejna wymiana uczniów ze szkołą zawodową w Sassnitz. DSC_0275

Tym razem  uczestniczyła w niej młodzież klas I-III, która została wybrana drogą rozmowy kwalifikacyjnej. Zgłosiło się mnóstwo kandydatów, jednak pojechali tylko ci najlepsi. Uczniowie świetnie radzili sobie językowo a wyjazd dodał im pewności siebie i poczucia umiejętności władania językiem niemieckim. Młodzież nawiązała liczne kontakty, co z pewnością wpłynie w przyszłości na dalszą przygodę z językiem i chęć pogłębiania jego wiedzy.

Podczas tygodniowego pobytu uczniów na wyspie Rugia mogli oni poznać przepiękny krajobraz tego regionu, zwiedzić wiele ciekawych miejsc takich jak: park narodowy w Königstuhl, miasto  Stralsund wraz z muzeum morskim oraz  malownicze miasteczko  Sassnitz. Uczestnicy wymiany odbyli także wizytę w zakładzie przemysłu regionalnego – przetwórni rybnej a także hotelu nadmorskim. Ciekawym punktem programu okazała się wycieczka do „Prora – Centrum Dokumentacji”, gdzie oprócz zwiedzania pomnika pamięci odbył się interesujący wykład na temat historii Rugii. Rejs statkiem nad wybrzeżem skał kredowych z pewnością zostanie na długo w pamięci uczestników wymiany.

Projekt wymiany został dofinansowany przez organizacje Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Starostwo Powiatowe Bytów. Opiekunami wycieczki były p. Małgorzata Gostomska-Jereczek oraz p. Anna Talewska.