W Polsce piernik początkowo znany był pod nazwą miodownik, a było to ciasto chlebowe na bazie mąki i miodu, którego początki wypiekania są datowane na XIII wiek. Jego cechą charakterystyczną było to, że dojrzewało przez lata w piwnicach. Przygotowywanie piernikowego ciasta zajmowało wiele czasu i wyrabiano je tylko raz w roku: zimą. Następnie zamykano je w piwnicy na 12 miesięcy i przed kolejnymi bożonarodzeniowymi świętami kończono przyrządzanie ciasta.

Jury w skład którego weszli nauczyciele i dyrekcja szkoły przyznali:
I miejsce Anna Treder, Samanta Czapiewska, Wiktoria Czapiewska
II miejsce Justyna Patelczyk, Marta Ciechanowicz, Dominika Lublewska