I Powiatowy Konkurs „Prawa Konsumenta”

Z okazji zbliżającego się dnia „Prawa konsumenta”, który obchodzony jest na świecie 15 marca, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie odbył się I Powiatowy Konkurs „Prawa Konsumenta”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: praca twórcza i test wiedzy. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Bytowskiego. Gościliśmy Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych z Łodzieży i Bytowa oraz Zespół Szkół w Kołczygłowach.

Zainteresowanie było tak duże, że w kategorii „Praca Twórcza” przyznano aż 4 wyróżnienia.

Poszczególne miejsca w tej kategorii zajęły:
I miejsce: Izabela Wnuk- Lipińska kl. 2 Gimnazjum w Kołczygłowach (bon o wartości 200zł)
II miejsce: Marlena Leik kl.1 KS/P ZSP Bytów (bon o wartości 100zł)
III miejsce: Andżelika Rudnik kl. 2TLH ZSEU Bytów (bon o wartości 50zł)

W kategorii „Test Wiedzy Konsumenckiej” wyniki kształtowały się następująco:
I miejsce: Weronika Las kl. 1TE ZSEU Bytów (bon o wartości 250zł)
II miejsce: Patrycja Myślak kl. 3TH ZSEU Bytów (bon o wartości 150zł)
III miejsca: Laura Puzdrowska kl. 2TLH ZSEU Bytów (bon o wartości 100zł)

Organizatorami konkursu były nauczycielki Zespołu Szkół Ekonomiczo-Usługowych w Bytowie: Katarzyna Koterba , Beata Knuth i Magdalena Lubańska oraz Powiatowy Rzecznik Konsumenta Izabela Metel. Sponsorami cennych nagród było Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Centrum Ułan Spa Bytów. Sprawna organizacja była możliwa dzięki Radzie Rodziców przy ZSEU.

W przyszłym roku planujemy kolejną edycję, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.