II Powiatowy Konkurs „Prawa Konsumenta”

Kolejny raz z okazji zbliżającego się dnia „Prawa konsumenta”, który obchodzony jest na świecie 15 marca, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie odbył się II Powiatowy Konkurs „Prawa Konsumenta”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: praca twórcza i test wiedzy konsumenckiej. W rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych Powiatu Bytowskiego. Gościliśmy
I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Bytowa. Liczne prace twórcze wykonały również dzieci ze Szkoły Podstawowej z Tuchomia oraz Szkoły Podstawowej nr 5 z Bytowa.

W kategorii „Praca Twórcza” poszczególne miejsca zajęły:
I miejsce: Katarzyna Meger kl. 2 TLH, ZSEU Bytów (bon o wartości 150zł)
II miejsce: Anna Saldat  kl. I, I LO Bytów (bon o wartości 100zł)
III miejsce: Karolina Hinz  kl. 1TE, ZSEU Bytów (bon o wartości 50zł)

Zainteresowanie było tak duże, że w kategorii „Praca Twórcza” przyznano aż 6 wyróżnień.

W kategorii „Test Wiedzy Konsumenckiej” wyniki kształtowały się następująco:
I miejsce: Joanna Butowska kl. 3 TLH, ZSEU Bytów (bon o wartości 250zł)
II miejsce: Paweł Mańczak kl. 1, I LO Bytów (bon o wartości 150zł)
III miejsca: Weronika Las  kl. 2TE, ZSEU Bytów (bon o wartości 50zł)

Organizatorami konkursu były nauczycielki Zespołu Szkół Ekonomiczo-Usługowych w Bytowie: Katarzyna Koterba , Beata Knuth i Magdalena Lubańska oraz Powiatowy Rzecznik Konsumenta Izabela Metel. Sponsorami cennych nagród było Starostwo Powiatowe w Bytowie. Sprawna organizacja była możliwa dzięki Radzie Rodziców przy ZSEU.

Gratulujemy doskonałych wyników!