Wymiana uczniowska z USA

W czwartek 10.10 w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone wymianie młodzieży z Winoną. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy szkół oraz uczniowie, którzy chcieliby w przyszłości wziąć udział w tym projekcie.

Na początku Nauczycielka Joanna Malek opowiedziała o historii partnerstwa Bytowa z miastem Winona w USA i przypomniała ks Paula Breze, który to finansuje ten projekt.

Następnie nasz uczeń Borys Wrzesiński i uczennica bytowskiego ogólniaka Julia Lademann pokazali zdjęcia zrobione w lipcu tego roku, kiedy to u nich w domach gościli uczniowie z USA.

W trakcie spotkania Pan burmistrz opisywał jak przebiega obecnie współpraca z naszym amerykańskim miastem siostrzanym, a Pan Starosta przekonywał zgromadzonych uczniów  do uczestnictwa w tej wymianie i wyjazdu do USA. Przypomnijmy, że w lipcu 2020 Julia i Borys wylatują do Stanów.