Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Centralny etap Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W dniach 12-15 kwietnia br. na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbył się centralny etap X Olimpiady Wiedzy o Turystyce, którego tematem przewodnim była „Turystyka miejska – w miejskiej dżungli”. Natalia Jankowska z 4 klasy technikum organizacji turystyki znalazła się w gronie 30 najlepszych uczniów w Polsce i reprezentowała szkołę w zmaganiach finałowych. Wykonanie trudnego testu z szerokiej wiedzy turystycznej i zaprezentowanie własnego pomysłu „Jak sprzedać miasto Carcassonne?” uwzględniającego koncepcję marketingu-mix pozwoliło uczennicy zająć zaszczytne 13 miejsce w walce o tytuł Eksperta Turystyki. Awans do etapu centralnego olimpiady daje tytuł finalisty X Olimpiady Wiedzy o Turystyce i zwalnia Natalię z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Dla finalistów zorganizowane były wykłady eksperckie, warsztaty turystyczne i zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1.

Olimpiada Wiedzy o Turystyce została wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji i Nauki. Finaliści i Laureaci Olimpiady decyzją senatów wyższych uczelni mogą być przyjmowani na studia wyższe z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Dziękujemy Natalii za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Comments are closed.