Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Z kompasem i mapą w terenie

18 maja br. uczniowie I i II klasy technikum organizacji turystyki wzięli udział w zajęciach terenowych prowadzonych przez inżyniera nadzoru Nadleśnictwa Bytów pana Jerzego Sudoła. Spotkanie rozpoczęliśmy przy tablicy informacyjnej prezentującej przebieg szlaków rowerowych i ścieżek przyrodniczych po Ziemi Bytowskiej. Następnie otrzymaliśmy mapy i kompasy, z pomocą których poznawaliśmy ukształtowanie terenu i wyznaczaliśmy kierunek, w którym powinniśmy się poruszać.

Spacer w malowniczym otoczeniu przyrody zaczęliśmy od poznania informacji na temat szlaku “Dąbrowa Rzepnicka”, który obraliśmy sobie jako cel. Znajdowaliśmy kolejne punkty kontrolne zaznaczone na mapie Ścieżka Przyrodniczo-Dydaktyczna “DĄBROWA RZEPNICKA”.

Podczas wędrówki dowiedzieliśmy się o leczniczych zastosowaniach roślin, które są dostępne w lasach. 

W trakcie wyprawy dotarliśmy do miejsca wyznaczonego na ognisko, gdzie odpoczęliśmy i zjedliśmy upieczone przez siebie kiełbaski.

Spacerując zdobyliśmy wiedzę na temat orientacji w terenie przydatnej w branży turystycznej i zyskaliśmy piękne wspomnienia.

Comments are closed.