Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Spotkanie z absolwentką Klaudią pracującą jako stewardessa linii lotniczych Emirates

16 października br. gościliśmy w naszej szkole absolwentkę TOT Klaudię Okroy, która obecnie mieszka w Dubaju i pracuje jako stewardessa linii lotniczych Emirates. 

Uczniowie kilku klas TOT, HOT i TŻiGD mieli okazję spotkania z Klaudią, która szczegółowo omówiła sposób rekrutacji personelu pokładowego, cykl szkolenia, warunki pracy i mieszkania stewardess. Przedstawiła specyfikę pracy w Emirates podając zalety i wady tej pracy, opowiedziała uczniom o wyposażeniu samolotów, którymi lata, a także przekazała informacje na temat korzyści jakie mają pracownicy linii lotniczych m. in. możliwość zwiedzania egzotycznych miejsc, dobre ubezpieczenie, czy zniżki na loty. Z pasją i uśmiechem opowiadała o swojej pracy.

Spotkanie było bardzo ciekawe, przemyślane i inspirujące uczniów do poszukiwań swojej drogi zawodowej, zachęcające do realizacji swoich marzeń i planów.

Uczniowie wysoko ocenili sposób przekazywania informacji, profesjonalizm i optymizm Klaudii.

Comments are closed.