Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie


              
Projekt - „Dobry zawód- lepsza przyszłość”
Informacja o projekcie Kompetentni na starcie
Remont i przebudowa sali do lekcji fizyki na salę do zajęć nauki gastronomii wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych

Fascynujący tydzień w Sassnitz: Relacja z udziału uczniów w międzynarodowej wymianie

W dniach 10 – 15 czerwca 2024 roku dziesięcioro uczniów naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w niezwykle inspirującym projekcie wymiany uczniów, odwiedzając malownicze Sassnitz w Niemczech. Projekt ten był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Starostwa Powiatowego w Bytowie. Wymianę koordynowała Pani Małgorzata Gostomska-Jereczek, a opiekunką grupy była Pani Sylwia Furmanek.

Podczas tygodniowego pobytu nasi uczniowie brali udział w wielu interesujących i różnorodnych przedsięwzięciach. Jednym z głównych punktów programu była wizyta studyjna w prestiżowym “Grand Hotel” w Binz, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać zasady funkcjonowania hotelu, jego wyposażenie oraz tajniki zarządzania.

Nie zabrakło również elementów rekreacyjnych. Zorganizowano wyjście do kręgielni, udział w ekscytującej grze miejskiej w Sassnitz oraz zajęcia strzelania z łuku. Wyjątkowych emocji dostarczyła wizyta w Parku Narodowym w Königstuhl, gdzie uczniowie mogli spacerować w chmurach na Skywalk, podziwiając przepiękne widoki turkusowego Bałtyku i majestatyczne skały kredowe.

Jednym z najbardziej pamiętnych doświadczeń była możliwość wcielenia się w rolę krytyka kulinarnego oraz jurora dań przygotowanych przez uczniów Berufliche Schule Sassnitz w ramach egzaminu zawodowego. Uczniowie naszej szkoły mieli także okazję uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez niemiecką nauczycielkę, co było cennym doświadczeniem edukacyjnym.

Kulminacyjnym punktem wymiany było zadanie projektowe polegające na stworzeniu materiału promującego region wyspy Rugia. Dzięki temu uczniowie nie tylko rozwijali swoje umiejętności językowe i zawodowe, ale także kształtowali kompetencje społeczne.

Wymiana uczniów z pewnością pozostawiła niezatarte wrażenia i przyczyniła się do wszechstronnego rozwoju uczestników. Był to niezapomniany tydzień pełen nauki, zabawy i niezliczonych wspomnień.

Uczestnicy projektu wymiany:

Gierszewska Roksana   4THHOT 

Heron Szymon  2 TE 

Kaźmierczak Otylia  3TŻ 

Malak Michał  3TŻ 

Pawłowski Marcin  3TSL 

Pela Paulina 3TŻ 

Szyca Julia  3TŻ 

Talewska Natalia 2 TE 

Wartel Anna  3TSL 

Wójcik Oliwia  2 TŻiUG

Comments are closed.