Edukacyjna współpraca szkół

Już od 2011r. ZSE-R wraz z trójmiejskimi szkołami realizuje współpracę  edukacyjną polegającą na nauce pilotażu i organizacji imprez turystycznych. W ramach tego przedsięwzięcia odbyło się szereg zajęć i warsztatów. W tym roku szkolnym miały już miejsce dwa:  13.11.2013r. w Gdańsku – zajęcia z pilotażu przeprowadzone przez uczniów z ZSH w Sopocie, a 20.11.2013r. na terenie Gminy Bytów. Uczniowie II Technikum w Bytowie o kierunku obsługa turystyczna zajęli się kompleksową obsługą imprezy m.in. zorganizowali wyjazd do Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, oprowadzili swoich rówieśników po Bytowie, prezentując najciekawsze miejsca, zorganizowali poczęstunek dla 50 osób i zapoznali gości z funkcjonowaniem naszej szkoły. Jednym z punktów spotkania była prezentacja doświadczeń dotycząca organizowanych w obu szkołach projektów i wymian międzynarodowych.

Dodatkowe zdjęcia umieszczone przez szkołę w Sopocie.